Meslek seçimi

Reis bence yazım ve bilgisayar mühendisliğine bak derim şu an onun için çalışıyorum ben.

Yani benim fikrime göre yazılım bilgisayar işleri biraz yetenek yani eğilim işi ve benim eğilimim yok ilgimde yok.
Beceri konusuna gelirsek, başarmak için inanmak zorundasın ama inanmak için başarmak zorunda değilsin.

(Kendi sözüm ben düşündüm ama başkasına ait olabilir).

Kendi hobi ve ilgi alanınızı keşfedin.

Yazar olmak isterim fakat bana bir getirisi olacağını düşünmüyorum.

Gelecekte ki beklentim ise Almanya vb ülkelerdeki rahat yaşam yani bir şeyi isteğim zaman araba PC vs kolayca alabilmem.
Not: Yargılayıcı, rahatsız edici vb yorum yapacaklar yapmasın teşekkürler.
Ben şimdi bunu nasıl eleştirmeyeyim?:D Siz yardımcı olun fikrim bende kalsın.

Aslında esnaflık tam bana göre ama hem bir birikim lazım hem de gelecekte küçük esnaflar kalır mı? Aslında mesele tam da bu değişen dünya ama değişme hazır olmayan ben.
Ben şimdi bunu nasıl eleştirmeyeyim?:D siz yardımcı olun fikrim bende kalsın.

Eleştiri derken tabii ki eleştirebilirsiilniz saygı çerçevesinde.

Bence gelecekteki mesleğini buradaki birkaç kişinin yazdığı yazılara göre değerlendirme.

Çünkü şu an buradaki insanlar senin ne yazdıklarına veya kendilerinin ne istediğine göre tavsiye veriyor ama senin içindeki yatan ilgiyi veya sevgiyi bilmiyor. Senin içindeki ilgiyi ve sevgiyi sadece sen bilebilirsin.

Bence gelecekteki mesleğini buradaki birkaç kişinin yazdığı yazılara göre değerlendirme.

Çünkü şu an buradaki insanlar senin ne yazdıklarına veya kendilerinin ne istediğine göre tavsiye veriyor ama senin içindeki yatan ilgiyi veya sevgiyi bilmiyor. Senin kendi mesleğeni bulman daha mantıklı olur.

Hani bir boşluk hissi olur ya oradan oraya savrulursunuz bir yere tutunmanız gerekir yani şu an 9.sınıfım birşeylere karar vermem ve çalışmam gerek bu yüzden bir amacım olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı