Mesleki eğitim merkezinde okuyanlar yaz tatilinde çalışıyor mu?

1 - Evet.
2 - Hafta içi okulun resmi tatil bile olsa eğer iş yerin tatil olmuyorsa yine çalışmak zorundasın.

*Not : Yaz tatilinde 1 aylık tatil hakkı tanıyor okul sana, Fakat iş yerleri bu hakkı görmemezlikten gelir eğer gerçekten çıkmak istersen söyle bana sana mükemmel bir metot önere bilirim ve mesleğini söyle. (Tecrübe edilmiş bir metot)

1 - evet.
2 - hafta içi okulun resmi tatil bile olsa eğer iş yerin tatil olmuyorsa yine çalışmak zorundasın.

*Not: Yaz tatilinde 1 aylık tatil hakkı tanıyor okul sana, fakat iş yerleri bu hakkı görmemezlikten gelir eğer gerçekten çıkmak istersen söyle bana sana mükemmel bir metot önerebilirim ve mesleğini söyle. (tecrübe edilmiş bir metot)

9. sınıfım yeni kayıt olacağım meslek lisesinden geçiş yapıp.

Ben bu sene mezun oldum geçen günde ustalık sınavına girdim.

Hangi alana gideceksin ona göre tavsiye verebilirim.

Pek fikrim yok en iyi asansör sistemleri gözüktü gözüme, matematiğim biraz kötü ama önemli değil muhtemelen. Önerin var mı? Bana çok fark etmiyor açıkçası.

Hepsine gidebilirim, gideceğim okulda varsa. Tavsiye verebileceğin dalları yazarsan hangileri var söylerim.
Aslında hiç birini etmemde, Psikolojik ve fiziksel olarak zorlayıcı ola biliyor çünkü yaşıtların dışarda gezip tozarken sen çalışıyor olucaksın ve benim gibi makina sektöründe olursan bileğin kadar yağları temizlerken baya bir koyuyor.

Bir çok genç gibi yurt dışına çıkmak istediğini var sayarak, Alttaki iki meslek işini görür, Ben makina üzerine girdim 4 yılım işkence gibi geçti.

1 - Elektrik
2 - Kaynakçılık

Mesleki eğitim avantajları : Para kazanırsın, İş hayatına erken atılırsın, Hayatı daha çabuk anlarsın.

Mesleki eğitim dezavantajları : Sosyal hayatın pek olmaz, Pis ve kirli ola bilir, Meslekten mesleğe değişmekle beraber iş kazası yaşaya bilirsin ben 1 kere yaşadım, Kalıcı bir şey fakat hayatımı hiç etkilemiyor.

Aslında hiçbirini etmemde, psikolojik ve fiziksel olarak zorlayıcı ola biliyor çünkü yaşıtların dışarıda gezip tozarken sen çalışıyor olacaksın ve benim gibi makine sektöründe olursan bileğin kadar yağları temizlerken bayağı bir koyuyor.

Birçok genç gibi yurt dışına çıkmak istediğini var sayarak, alttaki iki meslek işini görür, ben makine üzerine girdim 4 yılım işkence gibi geçti.

1 - elektrik.
2 - kaynakçılık.

Mesleki eğitim avantajları: Para kazanırsın, iş hayatına erken atılırsın, hayatı daha çabuk anlarsın.

Mesleki eğitim dezavantajları: Sosyal hayatın pek olmaz, pis ve kirli olabilir, meslekten mesleğe değişmekle beraber iş kazası yaşayabilirsin ben 1 kere yaşadım, kalıcı bir şey fakat hayatımı hiç etkilemiyor.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı