Mesleki eğitim merkezinden örgün eğitime geçebilir miyim?

Bugün örgün eğitime geçmek istediğimi söyledim sizinle aynı durumu yaşadım pişman oldum mesleki eğitim merkezine örgün eğitime geçmek istediğimi bildiren bir dilekçe bırakmam gerekiyormuş ve uyguladım dilekce ne zamana kadar yanıtlanır onu merakla bekliyorum.

Biz dilekçe falan bırakmadık, bilmiyorum sizin durumunuzu. Umarım örgün eğitime geçersiniz.

Arkadaşlar sorularınızı cevaplandırmak istiyorum, şu an açık lise ye geçtim. Şimdi size mesleki öğretimden, örgün eğitime(isterseniz benim gibi açığada geçebilirsiniz) nasıl geçerseniz onu anlatayım, 9 10 11 fark etmez gidiyorsunuz direk müdürün kapısını çalışıyorsunuz, yardımcıyla rehberciyle uğraşmayın, direk müdüre gidin derdinizi anlatın, ben çıktım müdürün karşısına açık açık dedim, ben başarısız bir öğrenciydim, bu yüzden okulu bırakıp meslek öğrenmek istedim, şu an pişmanım okula dönmek istiyorum dedim, müdür bana çok kötü bir zamanda geldin dedi çünkü benim gittiğim zaman herkes sınavını olmuştu, her neyse müdür beni müdür yardımcısına gönderdi, orada oturduk yardımcıyla konuştuk, bana 2 seçenek sundular, ya örgün eğitime tekrardan alalım seni, okuluna naklini aldıralım her şeyini yapalım tekrar okula başla, ya da açık öğretime geç, dediler bu 2 seçeneği bana sunmalarınn sebebi, dediğim gibi başarısız bir öğrenciydim bu yüzden kesin olarak bu sene okulda kalacaktım, artı olarak sınavlarada girmediğim için, yardımcı bana "eğer şimdi tekrar okula gelmek istiyorsan gel, ama şunu bilki sınıfta kalırsın 1 senen boşa gider" dedi, bence açığa geç, sonraki seni gel dedi, bende açığa geçmeyi mantıklı buldum. Şu an açıktayım, memnunum. Yanlış anlamayın ama ben okul müdürü değilim, siz kendi müdürünüze gidip sorun, yanınızda velinizde olsun, malum bizim müdürler bizleri çok şey yapmazlar, anladınız siz. Açık liseye geçeli kendimi kuş gibi özgür hissediyorum, ingilizcem fena gelişti, üstüne Udemy'den yazılımcılıkta çalışıyorum, bana bu açık lise yaradı, seneye okula falanda gitmeyeceğim daha uğraşmam ergen ortamlarıyla, sizde kendinizi rahat hissettiğiniz yerde olun, açığa geçmek demek okul bırakmak demek değil. Seçiminizi doğru yapın.

Kanka anlamadım kaçıncı sınıftasın şu an ve neden sınıfta kalıyorsun bir de açığa geçince kaçıncı sınıftan başlıyorsun?
Arkadaşlar sorularınızı cevaplandırmak istiyorum, şu an açık lise ye geçtim. Şimdi size mesleki öğretimden, örgün eğitime(isterseniz benim gibi açığada geçebilirsiniz) nasıl geçerseniz onu anlatayım, 9 10 11 fark etmez gidiyorsunuz direk müdürün kapısını çalışıyorsunuz, yardımcıyla rehberciyle uğraşmayın, direk müdüre gidin derdinizi anlatın, ben çıktım müdürün karşısına açık açık dedim, ben başarısız bir öğrenciydim, bu yüzden okulu bırakıp meslek öğrenmek istedim, şu an pişmanım okula dönmek istiyorum dedim, müdür bana çok kötü bir zamanda geldin dedi çünkü benim gittiğim zaman herkes sınavını olmuştu, her neyse müdür beni müdür yardımcısına gönderdi, orada oturduk yardımcıyla konuştuk, bana 2 seçenek sundular, ya örgün eğitime tekrardan alalım seni, okuluna naklini aldıralım her şeyini yapalım tekrar okula başla, ya da açık öğretime geç, dediler bu 2 seçeneği bana sunmalarınn sebebi, dediğim gibi başarısız bir öğrenciydim bu yüzden kesin olarak bu sene okulda kalacaktım, artı olarak sınavlarada girmediğim için, yardımcı bana "eğer şimdi tekrar okula gelmek istiyorsan gel, ama şunu bilki sınıfta kalırsın 1 senen boşa gider" dedi, bence açığa geç, sonraki seni gel dedi, bende açığa geçmeyi mantıklı buldum. Şu an açıktayım, memnunum. Yanlış anlamayın ama ben okul müdürü değilim, siz kendi müdürünüze gidip sorun, yanınızda velinizde olsun, malum bizim müdürler bizleri çok şey yapmazlar, anladınız siz. Açık liseye geçeli kendimi kuş gibi özgür hissediyorum, ingilizcem fena gelişti, üstüne Udemy'den yazılımcılıkta çalışıyorum, bana bu açık lise yaradı, seneye okula falanda gitmeyeceğim daha uğraşmam ergen ortamlarıyla, sizde kendinizi rahat hissettiğiniz yerde olun, açığa geçmek demek okul bırakmak demek değil. Seçiminizi doğru yapın.

Kanka anlamadım kaçıncı sınıftasın şu an ve neden sınıfta kalıyorsun yani neden hocan sana kalırsın dedi bir de açığa geçince kaçıncı sınıftan ve kaç krediyle başladın?

İyi yapmışsın, bir önerin falan varmı bende 11 de geçiceğim.

Bende mesem e kayıtlıykm fakat okula gittiğimde örgün eğitime geçiş kapandı geçiremiyoruz sistem kapandı falan dediler müdür yardımcısı MEB'ten birilerini aradı grçmeyi çok istiyorsanız dilekçe yazıp gönderin belki olabilir dedi direk örgün eğitime geçebilir miyim bilmiyorum çok kötüyüm çalışmak zor geliyor aşırı pişmanım kapanılan deden o sistem açılmışmışfır bilmiyorum ne yapmam gerek lütfennyardımvı olun.

Biz dilekçe falan bırakmadık, bilmiyorum sizin durumunuzu. Umarım örgün eğitime geçersiniz
Kanka şimdi okula şubat ayında gittiğimde örgün eğitime geçiş kapandı sistem kapandı dediler geçiremiyoruz mecburen devam edeceksin dediler hatta müdür yardımcısı çok kararlıysan milli eğitime dilekçe yazarız belki olur geçrrsin felan demişti bizzat MEBden birilerini aradı onlar da işte geçiş kapandı felan demişti yani ama ben yapamıyorum artık yani dediğin gibi sanki ev geçindiriyorum bunaldım millet tatile çıkıyor biz eşşek gibi çalışıyoruz çok zoruma gidiyor yani milletin bana okulu bıraktı sürünüyor demesi de malesef koyuyor yani çok hevesle girmiştim meseme ama sadece hevesmiş çalışmanın bu kadar zor olduğunu düşünememiştim yani okuldaki hocalar bana mecburen gideceksin başka çaren yok ya okulu bırak mesemi iptal et ortada kal ya da mesem de devam et diye bir seçenek sunuyor tabi bu 1-2 hafta öncesine kadardı okula gidip sormadım yani şimdi birşeyler değişmişmidir yani herkes sınavlarını oldu yeni dönem başlıyacak bildiğim kadarıyla örgün eğitime geçiş olabilir mi acaba çok istiyorum okulun önemini anladım desem yeridir yani yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar bana çok zor durumdayım

Kanka şimdi okula şubat ayında gittiğimde örgün eğitime geçiş kapandı sistem kapandı dediler geçiremiyoruz mecburen devam edeceksin dediler hatta müdür yardımcısı çok kararlıysan milli eğitime dilekçe yazarız belki olur geçrrsin falan demişti bizzat MEB'den birilerini aradı onlar da işte geçiş kapandı falan demişti yani ama ben yapamıyorum artık yani dediğin gibi sanki ev geçindiriyorum bunaldım millet tatile çıkıyor biz eşek gibi çalışıyoruz çok zoruma gidiyor yani milletin bana okulu bıraktı sürünüyor demesi de maalesef koyuyor yani çok hevesle girmiştim meseme ama sadece hevesmiş çalışmanın bu kadar zor olduğunu düşünememiştim yani okuldaki hocalar bana mecburen gideceksin başka çaren yok ya okulu bırak mesemi iptal et ortada kal ya da mesem de devam et diye bir seçenek sunuyor tabii bu 1-2 hafta öncesine kadardı okula gidip sormadım yani şimdi bir şeyler değişmiş midir yani herkes sınavlarını oldu yeni dönem başlayacak bildiğim kadarıyla örgün eğitime geçiş olabilir mi acaba çok istiyorum okulun önemini anladım desem yeridir yani yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar bana çok zor durumdayım.

Mesleki eğitim merkezinde misin? Eğer oradaysan normal açığa geç daha rahat edersin. Bildiğim kadarıyla açıktan/mesleki eğitimden örgün eğitime geçiş zaten yoktu. Bir de müdür söylemiş zaten geçiş yok diye. Yapacağınız bir şey yok mesleki eğitimdeysen normal açığa geçmen daha iyi olur rahatlık açısındaysan. Çalışıyorum derken mesleki eğitim merkezindemi çalışıyorsun yoksa başka bir yerde mi?

Mesleki eğitim merkezinde misin? Eğer oradaysan normal açığa geç daha rahat edersin. Bildiğim kadarıyla açıktan/mesleki eğitimden örgün eğitime geçiş zaten yoktu. Bir de müdür söylemiş zaten geçiş yok diye. Yapacağınız bir şey yok mesleki eğitimdeysen normal açığa geçmen daha iyi olur rahatlık açısındaysan. Çalışıyorum derken mesleki eğitim merkezindemi çalışıyorsun yoksa başka bir yerde mi?
Knka direk mesemde kayıtlıyım mesem'de çalışıyorum yani bilmiyorum ne yapacağımı

Kanka direk mesemde kayıtlıyım Mesem'de çalışıyorum yani bilmiyorum ne yapacağımı.

Bence açığa geç, çünkü bu kafayla odaklanamazsın hiçbir şeye, bak 29 Nisana kadar açık lise kayıtları devam edecek. Son gün 29 Nisan. Sonra tekrar açık lideden örgün eğitime geçebiliyorsun, bence açık liseyi bir dene.

Bence açığa geç, çünkü bu kafayla odaklanamazsın hiçbir şeye, bak 29 Nisana kadar açık lise kayıtları devam edecek. Son gün 29 Nisan. Sonra tekrar açık lideden örgün eğitime geçebiliyorsun, bence açık liseyi bir dene.
Kanka 29 nisana kadar açık liseye geçtim diyelim açıktannokuyup mezun olabileceğimi sanmıyorum ayrıca meslek lisesi diploması almıyoruz herhalde açık lise diploması mı alıyoruz onu bilemedim açık liseye geçtim diyelim açık liseden örgün eğitime geçemezsem asıl sıkıntı orda olur açık lise nasıl neler yapıyorsun yani onu bana bi anlatabilir misin

Kanka 29 Nisana kadar açık liseye geçtim diyelim açıktannokuyup mezun olabileceğimi sanmıyorum ayrıca meslek lisesi diploması almıyoruz herhalde açık lise diploması mı alıyoruz onu bilemedim açık liseye geçtim diyelim açık liseden örgün eğitime geçemezsem asıl sıkıntı orada olur açık lise nasıl neler yapıyorsun yani onu bana bir anlatabilir misin?

Ya ben şimdi böyle anlatıyorum da, kimseyi böyle "of be açık lise ne güzelmiş yav" havalarına sokmak için anlatmıyorum. Şimdi ben kendi görüşümü açıklayayım sana, bende acayip bir dikkat dağınıklığı var, ben bir şeye başlamadan önce o şeye bayağı bir odaklanmam gerekiyor yoksa yapamıyorum kafa başka yerlerde oluyor, okulda maalesef bunu yapamıyordum, açığa geçtim kimse beni "ödevini yapmazsan sözlünü düşürürüm" diye tehdit etmiyor, kimse kafamı karıştırmıyor her şey benim elimde, açık lise demek özgürlük demek, çünkü önünde bir okul yok, sana şunu yap bunu yap diyen hocalar yok, eğer bu özgürlüğü, gezmek, oyun oynamak, tüm gün evde boş beleş takılmak, moduna girersen sıkıntı, eğer disiplinli biri isen zaten bunun üstesinden gelirsin, ben plan program falan yapmıyorum sabah kalkıyorum kafama ne eserse o dersi yapıyorum, 1 ay İngilizce çalıştım mesela, şu an yazılım öğreniyorum gibi. Açık liseden mevzun olduğundada üniversite falan okunabiliyor yani okuldan farkı yok, mesleki açık liseler var onlara girersen galiba gene meslek mevzunu oluyorsun diye biliyorum.

Geri
Yukarı