Mesleki eğitim merkezlerine gidilir mi?

Hocam bir şey soracağım, ben şimdi mesem'e kayıt olsam, okullar açılmadan da hemen bir işe girip çalışabilecek miyim?
okullar açılmadan derken hocam onu anlamadım , iş bulmak bölüme göre değişir ve ayriyeten şuan da meseme geçebiliyosun diye biliyorum normal meslek liselerinde zaten mesem var + evet mesem öğrencileri de yazin zorunlu çalişiyor

Okullar açılmadan derken hocam onu anlamadım, iş bulmak bölüme göre değişir ve ayrıyeten şu an da meseme geçebiliyosun diye biliyorum normal meslek liselerinde zaten mesem var + evet mesem öğrencileri de yazin zorunlu çalişiyor.

Bu maaşlar öğrenciye nasıl veriliyor? Bunun için özel kart çıkarttırıyorlar mı?

Beyler şuan bende mesemdeyimde bir iş yerinde çalışıyorum devlet 1600 veriyor normalde ama işyeri bana 2000 veriyor ve 1600 onlar alıyor sınavlar ayriyeten çalışmama gerek yok cevap anahtarı veriyorlar saten taktir aldım bu sene ort96. evde geçirdim vakit az 8 gidip 7 cikiyorum okulu özledim tekrardan okula geçmek istiyorum ama pc topladım ve borclar var satıp borc kapatmayı düşünüyorum sizce çaliısmaya devam etmelimiyim okula tekrardan geçmek mantıklı olurmu değermi

Şu an bende mesemdeyimde bir iş yerinde çalışıyorum devlet 1600 veriyor normalde ama iş yeri bana 2000 veriyor ve 1600 onlar alıyor sınavlar ayrıyeten çalışmama gerek yok cevap anahtarı veriyorlar zaten taktir aldım bu sene ort96. evde geçirdim vakit az 8 gidip 7 cikiyorum okulu özledim tekrardan okula geçmek istiyorum ama PC topladım ve borclar var satıp borc kapatmayı düşünüyorum sizce çaliısmaya devam etmeli miyim okula tekrardan geçmek mantıklı olur mu değer mi?

Kafanda gerçekten okul varsa ve üniversite düşünüyosan geç düşünme, bir de sınıfın ne ben 11.sınıfım aynı şekil mesemdeyim geçmeyi düşünüyorum ama kararsızım eğer geçersem okulu bitirip üniversite de yapacağım geçmesem de üniversite okuyacağım.

Kafanda gerçekten okul varsa ve üniversite düşünüyosan geç düşünme, bir de sınıfın ne ben 11.sınıfım aynı şekil mesemdeyim geçmeyi düşünüyorum ama kararsızım eğer geçersem okulu bitirip üniversite de yapacağım geçmesem de üniversite okuyacağım.

10 sınıfa yeni geçtim ailem ünversiteyi mesem devam et lise bitince yine üniversiteye gidersin diyor 12 sınıfta yine staj giricen çıkma diyorlar ama ben okula geçmeyi düşünüyorum.

Bende kararsızım kanka gecsemmi gecmessemi liseyi bitirene kdr çalışsam üniversite için en azından elimde para olur diye düşünüyorum ama biyandan da çalışmak zor

Son düzenleme:
10 sınıfa yeni geçtim ailem ünversiteyi mesem devam et lise bitince yine üniversiteye gidersin diyor 12 sınıfta yine staj giricen çıkma diyorlar ama ben okula geçmeyi düşünüyorum.

Bende kararsızım kanka gecsemmi gecmessemi liseyi bitirene kdr çalışsam üniversite için en azından elimde para olur diye düşünüyorum ama biyandan da çalışmak zor.

İşini ve bölümünü bilmiyorum şartlarini da bilmediğim için işine bir şey diyemem, eğer yaptiğin işten keyif aliyorsan ve bir şeyler öğreniyorsan geçme ama tam tersiyse saçma bir iş yapiyorsan ve çok yoruluyosan geç hem son seneden sonra gerekirse 1 sene ıska geçersin çalişip diğer sene girersin sinava.

Okul ile arası olmayan okula dönmesin "ya ben yaparım ya okulumu çok özledim ya" gibi kelimelerle okula dönüp, ders çalışmayan insanlar tanıdım. Şöyle düşünün, eğer bu işte kendini geliştirirsen, üstüne ustalık belgeni de alırsan güzel yerlere gelebilirsin, kendi dükkanını açabilir ya da bir yerde çalışabilirsin. Üniversiteye gidersen iki tane mesleğin olur, hatta mesemden kazandığınız para ile, dershane, özel öğretmen test kitabı gibi şeyleri kendiniz halleder üniversite'ye hazırlasınırsınız. Kısaca iki tane seçim yapmalısınız.

Ya okul hayatına adepte olup 3-4 saat ders tekrarı, test çözme, ödev yapma gibi şeyleri kesinlikle doğru düzgün yapıp okul üzerinden ilerlersiniz.

Ya da bir mesleği öğrenir gelecekte onu da yaparsınız + üniversiteyede gidersiniz.
Meslek zor olabilir, kesinlikle para için veya mezun olmak için gitmeyin, işi öğrenmek için gidin, size iş öğretmeyen bir yerde boş yerede durmayın.

Bu arada mesem'deyim, cumarteside çalışıyorum.

Geri
Yukarı