Meslekten Açık Öğretime Geçiş

9. sınıfta iyi bir ortalama yapıp 10. sınıfta başka meslek liselerin başka bölümlerini yazabilirsin. Bütün bölümleri araştır, eğer hiçbirini sevmediysen kolay bir bölüm seç. Kolay bölümden mezun olduktan sonra üniversitede istediğin bölüme geçebilirsin. Parası var diye muhasebe bölümü seçmiştim fakat üniversite için dilden hazırlandım ve İngilizce Öğretmenliğine girdim.

9. sınıfta iyi bir ortalama yapıp 10. sınıfta başka meslek liselerin başka bölümlerini yazabilirsin. Bütün bölümleri araştır, eğer hiçbirini sevmediysen kolay bir bölüm seç. Kolay bölümden mezun olduktan sonra üniversitede istediğin bölüme geçebilirsin. Parası var diye muhasebe bölümü seçmiştim fakat üniversite için dilden hazırlandım ve İngilizce Öğretmenliğine girdim.
Okul çok kötü ya hayatta en son bulunacağım ortamlardan birisi. Dayanamıyorum yani.

bende 2003 ekim doğumluyum eyer 15 yaş sınırı varsa ikimizde kalıcaz böyle ikibinliler neler çekmedi be
Sordun mu dostum var mıymış?.

Kayıtlar 12 ekimde kapanmıştı. Ama şimdi 30 Ekime kadar uzamış. Elinizi çabuk tutup sorun bence. Yüksek ihtimal yine aynı cevabı alacaksınız. Açık öğretimden devam ederken sınava girdiğimizde kimliğimizde fotoğraf istemesi gayet mantıklı ve işe yarar bir madde. Yanılma gibi bir ihtimalimin olduğunu sanmıyorum, çünkü müdür söyledi.Umarım ben yanılıyorumdur.
Başarılar...

Eğer evde oturursam sene kaybım olacak, gitmek istemiyorum oraya da. Çok pis bi ortam.
Durumun için üzüldüm. Bu psikolojiyi anlayabiliyorum. Bende yaşadım, bende gördüm. Bazen hayatından 8, 9 ay gitmesi sana çok iyi şeyler kazandırabilir. Ben çok değiştim ve şu anlık mutluyum diyebilirim. Zamanını boş geçirirsen sene kaybın olur. Ama dolu geçirirsen sene kaybın olmaz.

Okul çok kötü ya hayatta en son bulunacağım ortamlardan birisi. Dayanamıyorum
Bak dostum sana bizim durumumuzu anlatayim okulda aga cok degisik insanlar var bakiyosun degisik hareketler sigaralar bunlarla buraya nasil dustum sorusu aciga gecmek istiyosun bu sene anadolu lisesi puani cok yukseldi zaten o bambaska bi konu aciga gecicen bi yandan cevre acigi duyunca asla meslegi birakma ama onlar yasadimi hayir aciga giriyor adam ders calismiyor sonra cop acik diyor okulda dersten bisi anlamayinca tekrar anlatasada anlamiyosun ortama katlanamiyorsun aile diyorki git meslege ben diyom bak baba meslegi istemiyom neyparsan yap diyor annem bisi demiyor zaten sen biliyon oglum diyor bi yandan strese giriyon bi yandan aklin allak bullak bakiyosun sinifa arkadas olacak biri yok mal mal oturiyosun tennefuste ben ilk basta turizim okulu geldi istemedim ozele gidey dedim ayda 500 tl servis yemek yemek zaten cop o kadar masraf cikiyor aciga gecicem durumumuz o kadar iyi deil simdi ordan ayri bir masraf dostum insan cekip gitmek istiyor sessiz sakin bi yere yanina alican en yakin arkadasini ama hersey para oldu artik adama diyorumki meslek istemiyorum istemedigim is parasi iyi diyor ben parayi napayim hergun eziyet cekiceksem insallah beni anlamissindir daha yazardimda cok uzun oldu

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı