Message UI Çalışması

261538

Megapat
Makaleler
98
Message-UI.jpg

Message .jpg

Son düzenleme:
Hocam genel olarak gayet şık olmuş beğendim. Gayet sade ve anlaşılır.
Sol taraftaki mesajların mesafesi bana bir tık fazla geldi. Birbirlerine biraz daha yakınlaşabilirler.
Böyle bir programa bence bu kırmızı renk uymamış, biraz soluk kalmış. Beyaz veya yeşil gibi devamlılık bildiren bir renk daha güzel olabilir veya daha farklı bir kırmızı olabilir.
Bu arada birazcık Microsoft Teams'i andırıyor program. Yazmayacaktım ama yazmam daha iyi sanırım.

Son düzenleme:
@The Butcher of Blaviken Hakaret ederek yapılan eleştiriler haricinde her eleştiriye açığım. Herkes fikirlerini söyleyebilir. Herkesin bir bakış açısı var ve kendince x şekliyle daha iyi olabileceğini düşünebilir.

@RecepBaltaş'ıSevenİnsan ECO moduna alışmışım, normal moda alınca ben de bir kör oldum :D

@The Butcher of Blaviken Hakaret ederek yapılan eleştiriler haricinde her eleştiriye açığım. Herkes fikirlerini söyleyebilir. Herkesin bir bakış açısı var ve kendince x şekliyle daha iyi olabileceğini düşünebilir.
Şu yandaki şekiller olmasa daha iyi bence. Boş kalmasin diye konulmuş gibi duruyor. Ya da illa duracaksa şu sivri kısım diğeri gibi daha yumuşak olabilir mesela.

Seçenek sunan arayüzlerde her zaman kompakt ayarda kullanan birisi olarak, her şey birbirinden fazla uzak gibi duruyor. Çok daha fazla sıkıştırılmalı bence.

@The Butcher of Blaviken Hakaret ederek yapılan eleştiriler haricinde her eleştiriğe açığım. Herkes fikirlerini söyleyebilir.
O zaman sizin de zevkinize uyarsa dikkate alabileceğiniz birkaç görüşte bulunabilirim.
  • Konuda da bir arkadaşın söylemiş olduğu üzere sol taraftaki panelde bulunan kişiler arası boşluk biraz fazla gibi geldi gözüme.
  • Mesajlar kısmındaysa ya font ya da mesajın arkasında bulunan kırmızı kısma boyut olarak müdahale edilmesi gerekiyor bence, biraz daha yumuşak kenarlı bir mesaj balonu kullanılarak da font ve balon arası fark göze batmayacak hale gelebilir.
  • Sağ üstte bulunan profil resmi ve isimse ne üst ne sağ panele ait gibi duruyor, çok arada kalmış gibi. Nasıl müdahale edip düzeltilebilir bilmiyorum fakat gözüme öyle geldi.
  • Mesaj balonlarının olduğu bölümdeki orta alan boşluğu da daha ölçülü olursa göze daha hoş ve minimal gelebilir.
Bunlar dışında sade ve modern tarzda, pastel renklerle süslenerek göze hoş gelebilecek bir UI gibi duruyor.

Geri
Yukarı