Meta Plus bilgi teknolojileri güvenilir mi?

Selamlar. Alışveriş yaptiniz mi? Ben de monitör almak istiyorum ama arastirmak istedim guvenilirligini.

Negatif unsurlar:

• Domain çok yeni, bu yazı itibarı ile daha sadece 5 aylık
  • Sitesinde kurumsal bilgi paylaşılmamış.
  • Sabit numarası yok sadece cep numarası paylaşıyor.
  • Firmanın kendisi de çok yeni. Firma bilgileri sorgulandığında 1.5 yıl önce kurulduğu görünüyor.
  • Google'da şüphe uyandıracak şekilde seri olumlu yorumlar girilmiş.

Pozitif unsurlar:

• Hepsiburada, N11 gibi yerlerde de satış yapıyor.
  • Fiziki bir mağazası var.
  • Cep telefonu aktif ve cevap veriyor.

Genel görüş:

Bu internet sitesi sadece outlet ürün satıyor. Gerekçesi de diğer pazar yerlerinde iade alınan (yani kutusu açılmış) olması sebebiyle outlet sattığı yönünde. Fakat mağazasında teşhir ürünleri olduğu da görülebiliyor. Yani kutu açılmış olmasının tek sebebinin pazar yerlerinde yapılan iadeler olmadığı aşikar. Bazı forum sitelerinde bu firmanın çalışanlarının bizzat kendileri zaten outlet sattıklarını söylüyorlar. Hatta sitedeki telefon numarasına bakan kişi de söylüyor.

Sonuç olarak: siteden kredi kartıyla alım yapılabiliyor. Outlet aldığınızı bilerek (yani teşhir, kutu açık vb.) almayı düşünüyorsanız alım yapılabilir gibi duruyor. Eğer ürün gelmezse kredi kartıyla aldığınız için ürün gelmedi şeklinde bankaya harcama itirazında bulunabilirsiniz. EFT ile alım yapmak (en azından şimdilik) riskli olabilir.

Bonus: Açık kutu "outlet" değildir. Siz nasıl vazgeçtiğinizde cayma hakkı kapsamında iade edebilmek istiyorsanız, başkasının aynı şekilde ettiği ettiği temiz ürünü de alabiliyor olmalısınız. Ürün teşhir değilse, kozmetik sorunu yoksa, onarım görmemişse, yani sadece kutusu açılmış ise o ürün outlet değildir tamamen sıfırdır, kutusu açılmamış üründen bir farkı yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı