Meta Quest 3'ün sınırları

fatihccaan

Hectopat
Mimarlık ofisine gelen müşterilere 360 sanal turla projenin tüm detaylarını göstermek istiyorum. Bunun için elimde bulunan 360° animasyonları ve fotoğrafları hangi yöntemle müşteriye göstermemi tavsiye edersiniz ? Dosyaları gözlüğe nasıl aktarmalıyım ? Bu iş için birkaç ofis gezmeyi düşünüyorum, laptop veyahut pc olmadan kablosuz bir şekilde bu görüntüleri daha kaliteli nasıl gösterebiliri? Pek bilgim olmadan Quest 3 ü satın aldım ve yapabileceklerimin sınırlarını hiç bilmiyorum. Şu an almayı düşündüğüm ufak tefek şeyler kaldı onları da görsel olarak buraya bırakıyorum alternatif ürün veya yorumlarınız çok önemli. Teşekkürler.
1. Taşıma çantası (Ofislere giderken temiz ve kaliteli görünmesinin gerektiğine inanıyorum)
1698234572609.png

2. Şarj Ünitesi (Biraz pahalı ama al derseniz almayı düşünüyorum çünkü çok yakın zamanda Türkiye'ye döneceğim ve ordaki fiyatlar dudak uçuklatıyor)
1698234637726.png

3.Bilgisayar - Gözlük arası bağlantı kablosu ( Anker 712 almam önerildi 45-50 dolar arası)
1698234818025.png

4.Bunun tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum.
1698234864144.png

Genel olarak amacım iş hayatında kullanmak ilerleyen zamanda oyun veya film için de kullanabilme ihtimalim var. Bu duruma göre sizce nelere ihtiyacım var hangi yazılımları kullanmalıyım yol gösterirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1698234698448.png
    1698234698448.png
    455,7 KB · Görüntüleme: 42
  • 1698234796807.png
    1698234796807.png
    547,9 KB · Görüntüleme: 25
Video için şu animasyonu izletebilirsin ben çok beğenmiştim: https://store.steampowered.com/app/1093330/Conscious_Existence__A_Journey_Within/
Ama Quest 3'ün gücünü tam göstermek için mixed reality uygulamaları/oyunları göstermek lazım.

Dosyaları gözlüğe aktarmak için kablosunu bilgisayara takıyorsun normal bir şekilde görüyor. Veri aktarım hızı yüksek kablolar PC üzerinden VR uygulamalarını kullanmak için var. Yani PC'nin gücünden faydalanarak istediğin uygulamayı cihaza stream ediyor gibi kullanıyorsun. Örneğin Steam VR kullanacaksan kabloyla kullanman daha verimli olur. Şarj ünitesi bana gereksiz gibi geliyor ben satın almadım ama taşıma çantası almayı düşünüyorum. Meta'nın kendi çantası yerine başka çantalar da bakabilirsin Amazon'dan. Son attığın head strapleri kafaya daha iyi oturması için kullanıyorlar ben hiç gerek duymadım.

Ek uygulama önerileri; Skybox isimli uygulamayı VR videolar izlemek için kullanabilirsin. Virtual Desktop isimli uygulamayla bilgisayarına kablosuz bir şekilde bağlanabilirsin. Bigscreen isimli uygulama ile Quest kullanan başka arkadaşın varsa sanal olarak buluşup VR veya 2D filmleri beraber izleyebiliyorsun oldukça keyifli oluyor.

Merhaba, Skybox uygulamasıyla istediğim her şeyi yaptım, yanıt için çok teşekkür ederim.
Sonucu şöyle görebilirsiniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kablo için Apple'ın kendi mağazasında 3 metrelik bulunuyordu ve fiyatı da normaldi. Önerir misiniz bunu?
1698478251687.jpeg

Kesinlikle oynamalısın dediğiniz bir oyun var mı ? :D

Kablo olarak ben Quest'in orijinal kablosundan almıştım onu kullanıyorum, diğer markaları bilmiyorum. Amazon'daki puanlamalarına bakarak yüksek puanlı bir kablo alabilirsiniz.

Oyun olarak Superhot VR, Half Life: Alyx, Beat Saber benim denediğim en başarılı VR oyunlarından. Ama henüz oynamadığım çok fazla iyi oyun vardır bence kendiniz keşfedin. Asgard's Wrath 2, Aralık ayında çıkacak onu da denersiniz.

Ben de almayı düşünüyorum Quest 2 256 GB ile 3 128 arasında kaldım. Sizce nasıl tavsiye eder misiniz? Oyun, film için falan kullanmayı düşünüyorum.

Ben de almayı düşünüyorum Quest 2 256 GB ile 3 128 arasında kaldım. Sizce nasıl tavsiye eder misiniz? Oyun, film için falan kullanmayı düşünüyorum.
Fiyatı uygun bir cihaz arıyorsanız Quest 2 çok iyi bir seçenek. Eğer oyunları/filmleri bilgisayardan stream ederek kullanacaksanız 128 GB yeterlidir, ancak uygulamaları ve oyunları Quest Store'dan edinip cihaz içinde çalıştıracaksanız bir süre sonra yeterli gelmeyebilir. Yine de genel kullanımda pek yer sıkıntısı yaşayacağınızı sanmam. Ben alacak olsam 128 GB alırdım.

Fiyatı uygun bir cihaz arıyorsanız Quest 2 çok iyi bir seçenek. Eğer oyunları/filmleri bilgisayardan stream ederek kullanacaksanız 128 GB yeterlidir, ancak uygulamaları ve oyunları Quest Store'dan edinip cihaz içinde çalıştıracaksanız bir süre sonra yeterli gelmeyebilir. Yine de genel kullanımda pek yer sıkıntısı yaşayacağınızı sanmam. Ben alacak olsam 128 GB alırdım.

23bin civarı bütçem var Quest 3 denilene göre 2'ye göre çok daha iyiymiş bir tık da çözünürlük takıntım var 2K monitörüm var 4K olsa Quest fena olmaz diyorum. Ar kısmını da kullanmak istiyorum onu da 2'ye göre çok daha iyi diyorlar. Bir de çanta gerekli mi sizce ona pek para kalmıyor. 4 5 haftada bir de olsa bir 70 80km civarı taşımayı düşünüyorum otobüsle.

Son düzenleme:
23bin civarı bütçem var Quest 3 denilene göre 2'ye göre çok daha iyiymiş bir tık da çözünürlük takıntım var 2K monitörüm var 4K olsa Quest fena olmaz diyorum. Ar kısmını da kullanmak istiyorum onu da 2'ye göre çok daha iyi diyorlar.
AR sizin için önemliyse kesinlikle Quest 3 alın. Aradaki fiyat farkına değip değmediği biraz kişiye göre değişir bence. Daha üst model iPhone almak gibi düşünün, kullanım olarak aynı ama daha performanslı bir cihaz. Bütçeniz yetiyorsa elbette Quest 3 almanızı tavsiye ederim, ama ilk defa VR cihazı alıyorsanız Quest 2 de beklentilerinizi karşılayacaktır.

Mimarlık ofisine gelen müşterilere 360 sanal turla projenin tüm detaylarını göstermek istiyorum. Bunun için elimde bulunan 360° animasyonları ve fotoğrafları hangi yöntemle müşteriye göstermemi tavsiye edersiniz ? Dosyaları gözlüğe nasıl aktarmalıyım ? Bu iş için birkaç ofis gezmeyi düşünüyorum, laptop veyahut pc olmadan kablosuz bir şekilde bu görüntüleri daha kaliteli nasıl gösterebiliri? Pek bilgim olmadan Quest 3 ü satın aldım ve yapabileceklerimin sınırlarını hiç bilmiyorum. Şu an almayı düşündüğüm ufak tefek şeyler kaldı onları da görsel olarak buraya bırakıyorum alternatif ürün veya yorumlarınız çok önemli. Teşekkürler.
1. Taşıma çantası (Ofislere giderken temiz ve kaliteli görünmesinin gerektiğine inanıyorum)
Eki Görüntüle 1989477
2. Şarj Ünitesi (Biraz pahalı ama al derseniz almayı düşünüyorum çünkü çok yakın zamanda Türkiye'ye döneceğim ve ordaki fiyatlar dudak uçuklatıyor)
Eki Görüntüle 1989482

3.Bilgisayar - Gözlük arası bağlantı kablosu ( Anker 712 almam önerildi 45-50 dolar arası)
Eki Görüntüle 1989493

4.Bunun tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum.
Eki Görüntüle 1989494

Genel olarak amacım iş hayatında kullanmak ilerleyen zamanda oyun veya film için de kullanabilme ihtimalim var. Bu duruma göre sizce nelere ihtiyacım var hangi yazılımları kullanmalıyım yol gösterirseniz çok sevinirim.
Quest 3 aldım bende. Kabloyu 5 diye aldım 2.2 gbps çıktı iade edip başka almayı düşünüyorum siz anker 712 aldınız mı memnun musunuz?

Geri
Yukarı