Metal grubu ve şarkı önerisi

Avenged Sevenfold, Judas Priest, Megadeth, Scorpions, System of a Down öneririm kesinlikle.

Avenged Sevenfold zaten dinliyorum, ilk mesajda yazdım mevcut dinlediklerimi, System of a Down'u sevmiyorum ayrıca. Diğerlerine bakacağım.
Teşekkürler.

Teşekkür ederim, Megadeth zaten aklımda vardı, neresinden gireyim hocam sizce?

Kusuruma bakmayın. Görmemişim. Megadeth dinlemeye başlayacaksanız Rust in Peace aklınızda bir fikir oluşturur. Sözlerine ilk başta bakmanız gerekmekte Mustaine'in vokallerine alışana kadar. Dişlerinin arasından söyler ama alıştınız mı da akıp gider. Rust in Peace Thrash metalin zirvesidir, göz bebeğidir.

Size şöyle bir playlist yaptım tüm önerdiğim şarkılar için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Neden remastered şarkılar eklediğim konusuna gelecek olursak, buradaki remastered şarkılar hep 1980'lerden kalma. Seslerde hafif kirlilikler duyulabiliyor. Herkese hitap edebilmesi için öyle eklendi.

Not 2: Artillery, protest metalin babalarındandır. 1980'lerde çok tanınsalar da şu anda bir nevi ölü bir grup. Muazzamdır, gerek riffleri gerek sözler/vokaller. Her metal sevenin şans vermesi gerekir bence. Şarkı olarak önerdiğim Khomaniac ve By Inheritance en iyilerdendir.

Kusuruma bakmayın. Görmemişim. Megadeth dinlemeye başlayacaksanız Rust in Peace aklınızda bir fikir oluşturur. Sözlerine ilk başta bakmanız gerekmekte Mustaine'in vokallerine alışana kadar. Dişlerinin arasından söyler ama alıştınız mı da akıp gider. Rust in Peace Thrash metalin zirvesidir, göz bebeğidir.

Size şöyle bir playlist yaptım tüm önerdiğim şarkılar için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Not: Neden remastered şarkılar eklediğim konusuna gelecek olursak, buradaki remastered şarkılar hep 1980'lerden kalma. Seslerde hafif kirlilikler duyulabiliyor. Herkese hitap edebilmesi için öyle eklendi.

Not 2: Artillery, protest metalin babalarındandır. 1980'lerde çok tanınsalar da şu anda bir nevi ölü bir grup. Muazzamdır, gerek riffleri gerek sözler/vokaller. Her metal sevenin şans vermesi gerekir bence. Şarkı olarak önerdiğim Khomaniac ve By Inheritance en iyilerdendir.

Adam bana özel playlist yapmış, gururum okşandı 🥴

Teşekkür ederim hocam, beğendim playlisti elinize sağlık. Tavsiyelerinizi de göz önüne alacağım.
Bu arada çalma listesi gizli, beğenemiyorum o yüzden :D

Metal hassas çizgimizdir hocam. İsteyene kendim bile çalarım :D Arada bir bir şeyler eklerim, siz de yoklarsınız. Hepsini dinleyin mümkünse, pişman olursanız dileyin benden ne dilerseniz :D

Herkese açık bir hale getirdim :)

Teşekkür ederim, bakalım Alternatif ve Nu'dan geçişim nasıl olacak. Tamamen bırakmayacağım onları ama ne yalan söyleyeyim Breaking Benjamin'i falan biraz abarttım sanırım. 1 yıl olacak Had Enough ve Red Cold River'ı avucumum içi gibi biliyorum neredeyse herhalde :D

Pişman olacağımı sanmıyorum, müzik zevkinizi az çok biliyorum ve beğeniyorum zaten. :)

Teşekkür ederim, bakalım Alternatif ve Nu'dan geçişim nasıl olacak.

Şöyle söyleyeyim, Alternatif ve Nu'ya göre bu attığım parçalar biraz "sert" kalıyor. İlk başlarda beğenmemeniz muhtemel. Dinledikçe ve sözler üzerine düşündükçe sizi içine çeker Thrash ve türevleri zaten. Beğeneceğinize eminim ama biraz da zaman vermek lazım :)

Asıl metal ağırlıklı playlistimi de şöyle bırakayım, belki oradan da birkaç bir şey alırsınız :)

Şöyle söyleyeyim, Alternatif ve Nu'ya göre bu attığım parçalar biraz "sert" kalıyor. İlk başlarda beğenmemeniz muhtemel. Dinledikçe ve sözler üzerine düşündükçe sizi içine çeker Thrash ve türevleri zaten. Beğeneceğinize eminim ama biraz da zaman vermek lazım :)

Asıl metal ağırlıklı playlistimi de şöyle bırakayım, belki oradan da birkaç bir şey alırsınız :)

Arada birkaç bir şey gördüm kendim dinlediklerimden, Avenged Sevenfold ve Skillet'in birkaç şarkısı hemen takıldı gözüme.

Atıldı çantaya, devam 🤘🏿

Genel olarak farklı bir havası olduğu için Starset önerebilirim.

Senfonik-Gotik türü pek dinlemesem de Within Temptation beğeniyorum açıkçası.

Starset de dinliyorum hocam, Within Temptation'a bakarım ama, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı