Metal Müzik Önerileri

Özellikle bayağı Heavy Metal türüne mensup şarkı gördüm, şahsen ben Trash ve Death Metal dinliyorum, ancak Heavy Metal olarak önerebileceklerim:

Dio - Rainbow In The Dark ve ya Holy Diver-

Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath-

Judast Priest- Prisoner Of Your Eyes-

İron Maiden(Grubu pek sevmem ama sırf girişindeki hızlı gitar riffleri için)-Trooper-

----------------------

Dediğim gibi çok Heavy Metal dinlemem, o yüzden biraz da Death Metal:

Amon Amarth-Twilight Of The Thunder God-

Arch Enemy -Burning Angel-

Children Of Bodom -Aces High-

Arthilerry -Khomaniac-

Belki daha ağır sevenler için, Black Metal değilde daha slow ama brutal olarak sert, Nile,

Bu grupların genel olarak çoğu şarkısını severim, ama favorilerim bunlardır.

-----------------------

Sırf soloları için dinlediklerim, Solo dinlerken hakkaten gitarla bütünleştiğimi, kudurduğumu hissederim, özellikle bu favori sololarım bu zevkimi şaha kaldırır ve unutulmaz deneyimler yaşatır her dinleyişimde:

Necrophagist -Fermented Offal Discharge-
bu şarkı için ayrı bir parantez açmak istiyorum, her metal dinleyicisinin ölmeden bir kere tadına bakması gereken mükemmel bir solo. Özellikle Türk asıllı Muhammet Suiçmez' in yazıp çalıyor olması ayrı bir güzellik. Sahip çıkmamız gereken asıl milli sanatçımızdır şahsen. Üzerinden 20 yıl geçmiş, hala mükemmel. Soloyu tek bir kelimeyle özetleyebilirim: Vay anasını..

Revocation -Bound By Desire-

Hate Eternal -All Hope Destroyed-

ve son olarak:

Black Dahlia Murder -Necropolis-

--------------------------

Tam olarak Metal olmasada, hatta Deneysel Rock türlerinde olmalarına rağmen iki tanede albüm önerisi yapacağım:

Godspeedyou! Black Emperor -F# A#- özellikle de East Hastings şarkısı.

Slint -Spiderland-
özel olarak önereceğim bir şarkı yok.

Hepsine teker teker şans vermenizi öneririm, özellikle listenin altlarına indikçe daha ilginç şarkılar sizi bekliyor.

Geri
Yukarı