Metallica'nın yeni albümü "72 Seasons" çıktı!

HTSD'de 8 şarkı (Lords of Summer'ı da sayarsak 9 şarkı) beğenmiştim. Bu albümde de 10 şarkı beğendim. Geri kalan 2 şarkıya ısınamadım:
  1. You Must Burn!
  2. Lux Æterna
Şarkıları bu kadar uzun yapmasalar (mesela If Darkness Had a Son gereksiz uzun), bir de 12 şarkı yerine 8-10 şarkılık bir albüm yapsalar daha iyi olur düşüncesindeyim. Aynısını HTSD'de de düşünmüştüm. HTSD'de ısınamadığım şarkılar da şunlardı:
  1. Halo On Fire
  2. ManUNKind
  3. Am I Savage?
  4. Murder One
Bundan sonra albüm yapacaklarını sanmıyorum. :) O yüzden önceki paragrafın pek bir anlamı kalmıyor gibi.

Bu albümü sevdim. Tabii aralıksız deli gibi dinlemek gerekiyor. Mesela Shadows Follow'u ilk dinleyişimde "bu ne yahu" demiştim, sonradan sevdim.

Load-Reload neyse, HTSD ile 72 Seasons da o. Birbirlerinin ikizi.

Son düzenleme:
Albümün tamamını mesai bitimini bekleyen memur edasıyla dinledim galiba. Neden böyle oldu ya, bir tane bile şarkı beğenemedim. Hissiyat, ruh yok gibi, bir şeyler eksik hissettiriyor. Dünya genelinde yorumlar nasıl bilmiyorum ama load ve reload albümlerini tüm gün sıkılmadan dinleyen birisi olarak bana hitap eden tek bir şarkı bulamadım bu albümde.

Genel olarak yorumları okuduğum kadarıyla hemen hemen kimse albümü beğenmemiş. Şunu unutmayalım artık bu adamlardan Master of Puppets, Ride the Lighting, Kill em All gibi şeyler beklemek imkansız. Bir daha öyle şahane şeyler yapamazlar :)
72 seasons'a gelecek olursak Hardwired'ın ilk çıktığı zamanları hatırlıyorum albüme alışamamıştım ilk başlarda. Daha sonrada dinledikçe şarkılar akılda kalıcı oluyor. Bu albüme ise ben çok ısındım. Hardwired'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Özellikle Room of Mirrors ve İnamorata.
İnamorata aynı My Friend of Misery'a benziyor. Room of Mirrors'ın solusu çok hoşuma gitti. 90s ruhu var gibi. Genel olarak iyi bir albüm.

Geri
Yukarı