MetaMask güvenilir mi?

ZesuN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben çeşitli platformlardan oyun hesabı satışı ile ilgileniyorum. Dün gece bir kişi bana mesaj attı mesajdada bana kendisinin Fransa'da yaşadığını söyledi ve MetaMask üzerinden para yollama teklifi etti. Sebebi de başka kullanabileceği ödeme yöntemi yokmuş. Bu hesap satma işlerini bir site üzerinden gerçekleştiriyorum acaba bu MetaMask güvenilir mi? Sonra kara para aklama işine dahil olmak istemiyorum daha önce hiç duymadım bir sorayım dedim.

Peki adamın nereden bu parayı kazandığı belli değil bu benim başıma iş açmaz değil mi?

Uzman değilim tamamen tahmine dayalı söylüyorum. Sanmıyorum. Kişi ile aranızda uzun süren Total'de yüklü miktar çevrilen bir trafik yoksa sizlik bir durum yok. Miktar ne kadar? 100-200 dolar bir miktarsa endişelenmeye gerek yok. Öyle olsa NFT sanatçılarının alayı mahkeme salonlarından çıkamazdı.

Uzman değilim tamamen tahmine dayalı söylüyorum. Sanmıyorum. Kişi ile aranızda uzun süren Total'de yüklü miktar çevrilen bir trafik yoksa sizlik bir durum yok. Miktar ne kadar? 100-200 dolar bir miktarsa endişelenmeye gerek yok. Öyle olsa NFT sanatçılarının alayı mahkeme salonlarından çıkamazdı.

Yok yok o kadar yüklü bir miktar değil 500TL alacağım.

Metamask güvenilir ama adam büyük ihtimalle dolandırıcı.

Metamask yerine Binance, BtcTürk gibi kripto borsa hesabıma gönderin demeyi deneyin bakalım.
Gönderemem derse dolandırıcıdır.
Bu tarz kişiler bilinçsiz kişilere değeri olmayan test ağına ait ETH'lerden gönderip dolandırıyor.

Örnek olarak bu konuya da bakabilirsiniz:

Son düzenleme:
MetaMask güvenilir ama adam büyük ihtimalle dolandırıcı.

MetaMask yerine Binance, BtcTurk gibi kripto borsa hesabıma gönderin demeyi deneyin bakalım.
Gönderemem derse dolandırıcıdır.
Bu tarz kişiler bilinçsiz kişilere değeri olmayan test ağına ait ETH'lerden gönderip dolandırıyor.

Örnek olarak bu konuya da bakabilirsiniz:

Büyük ihtimalle dolandırıcı hocam kişiye diğer ödeme yöntemlerinden de bahsettim fakat nafile sadece MetaMask diyor. Ondan dolayı bende kabul etmedim. G pay üzerinden de ödeme yapabilirdi onu da kabul etmedi. Yardımınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı