Metin 2 "error 0xc0000142" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Kaan1980

Decapat
Selamlar MT2 oynuyorum da serverde patch atıyor. Sorunsuz fakat sonra oynaya basınca "error 0xc0000142" hatasını alıyorum. Düzgün başlatılamadı diyor. Olay görüntüleycisinden baktığımda ise hata ayrıntıları şöyle.

Hatalı uygulama adı: metin2client.exe, sürüm: 1.0.28249.0, zaman damgası: 0x5fe0a147.
Hatalı modül adı: mss32.dll, sürüm: 3.0.0.0, zaman damgası: 0x3d3b6b3a.
Özel durum kodu: 0xc0000005.
Hata uzaklığı 0x0006ac0e.
Hatalı işlem kimliği: 0x1cc4.
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d6d94cdb5df083.
Hatalı uygulama yolu: E:\TuğraMT2\metin2client.exe.
Hatalı modül yolu: E:\TuğraMT2\mss32.dll.
Rapor kimliği: BE66D0E4-0D58-4336-86BA-A44DA77F2425.
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

Net. Framework 3.5 4.7 tüm versiyonları denedim olmadı.
Windows güncellemelerim tam.
Ekran kartı güncellemelerim tam.
CMD ile SFC /scannow tarattım hata bulmadı.
Güvenli modda başlatıp onarım yaptım olmadı.
Uyumluluk sorunlarını gider dedim olmadı.
İnternetten mss32.dll indirdim yine olmadı.
Lütfen yardımcı olur musunuz?

Oyun bedava ise neden Steam'den almıyor? :)
Dostum bilmediğin oyun hakkında niye israr ediyorsun. Metin2 pvp oynuyor yardım isteyen arkadaş. Pvp server'ın steam'de işi ne? Ayrıca official Metin2'yi de Steam'den oynamak mantıksız. Nesne marketin çoğuna erişemiyorsun. Kendi istemcisini kullanarak yüklemek daha mantıklı.

Dostum bilmediğin oyun hakkında niye israr ediyorsun. Metin 2 PVP oynuyor yardım isteyen arkadaş. PVP Server'ın Steam'de işi ne? Ayrıca official Metin 2'yi de Steam'den oynamak mantıksız. Nesne marketin çoğuna erişemiyorsun. Kendi istemcisini kullanarak yüklemek daha mantıklı.

Tamam özür dilerim :)

Hesabın kaydedilmiyor ve nesne market yok. Bende +9 dolunay vardı Steam'ı sildim oyunu falan sildim geri yükledim hesabım gitmiş.

Oyunu en son 10 sene önce mi ne oynamıştım doğru hatırlamıyormuşum özür dilerim.

Yine de şu çözümler işe yarayabilir;
Virüs programı var ise kaldır. Bit Defender indirip girmeyi dene. METIN2_TURKEY adlı klasörün içinde errorlog diye bir dosya var onu silip deneyebilirsin.

Geri
Yukarı