Metin2 GTX 970M ile çalışmama sorunu

elijah

Hectopat
Daha fazla  
GTX 970M Ekran kartına sahibim. MSI laptop kullanıcısıyım. Problemim Metin2 oyununu ekran kartında çalıştıramıyorum ne yaptıysam olmadı. Nvidia denetim masasından oyunu ekleyip yüksek grafikleri seçtiğimde yine sorun aynı oyuna sağ tıklıyorum yüksek grafiklerde çalıştır diyorum GPU etkinliğinde yine oyun gözükmüyor kart ne ısınıyor ne de devreye giriyor. Oyun işlemcide çalışıyor. Diğer oyunlarda problem yaşamıyorum kartım gayet iyi çalışıyor. Sadece Metin2'de çalıştıramıyorum. GTX 1050 kullanan bir oyun arkadaşımda problem yok oyunu kartta çalıştırıyor ama ben bir türlü başaramadım. Çözüm önerisi olan arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gerek görmüyordur zaten günümüz bazı onboard grafikleri BF3, BF4 açabiliyor ki sizinde sisteminizde 970M olduğuna göre aşağı yukarı ortalama bir onboard vardır.

Bence gerek görmüyordur zaten günümüz bazı onboard grafikleri BF3, BF4 açabiliyor ki sizinde sisteminizde 970M olduğuna göre aşağı yukarı ortalama bir onboard vardır.

Yanılıyorsunuz,sanılanın aksine Metin2 grafik kartını yoran bir oyundur. Dokuları kaliteli olmayabilir fakat kalabalık yerlerde sistem çok zorlanır.

i5 6400 ve RX 470 ile en dolu yerde fpsnin 25 lere düştüğünü gördüm.

Yanılıyorsunuz,sanılanın aksine Metin2 grafik kartını yoran bir oyundur. Dokuları kaliteli olmayabilir fakat kalabalık yerlerde sistem çok zorlanır.

i5 6400 ve RX 470 ile en dolu yerde fpsnin 25 lere düştüğünü gördüm.
Kalabalık yerlerde ciddi FPS düşüşleri yaşanıyor doğrudur ancak bu oyunun grafikleri zorlamadığı gerçeğini değiştirmez. Her oyunda FPS'yi düşüren veya arttıran durum vardır ki dediğiniz durum zaten CH1 denilen yerde oluyor. 25 FPS'nin anlık olduğunu düşünüyorum ne kadar kalabalıkta olsa o sistem 25 FPS kalmaz diye düşünüyorum.

Kalabalık yerlerde ciddi FPS düşüşleri yaşanıyor doğrudur ancak bu oyunun grafikleri zorlamadığı gerçeğini değiştirmez. Her oyunda FPS'yi düşüren veya arttıran durum vardır ki dediğiniz durum zaten CH1 denilen yerde oluyor. 25 FPS'nin anlık olduğunu düşünüyorum ne kadar kalabalıkta olsa o sistem 25 FPS kalmaz diye düşünüyorum.

Ben de sistem toplamadan önce böyle düşünüyorum. Uzun yıllar önce bıraktığım oyuna sırf bunu denemek için girdim. Ve inanın CH1 Jinno Krallığı 1.köyde 25 fps hatta bazen daha aşağılarını gördüm,üstelik anlık düşüş ve yükselmeler değildi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı