Metin2 hâlâ oynanacak bir oyun mu?

Hocam çok teşekkür ederim size. Çok doğru söylemişsiniz aslında bazı şeyler tadında bırakılmalı.
Pay to Win oyun olmuş sizden anladığım kadarıyla herhalde ve nefret ederim o tarz oyunlardan.
Ya işte benim DDR2 bir sistemim vardı dolapta. Kendime işte uğraş olsun diye kuracağım sistemi. Bir kaç saat öyle bakar kapatırım.
O sistem içinde oyun arıyordum bende.

Metin2 P2W bir oyun. Parayı veren düdüğü çalıyor demek tam anlamıyla demek değil. Para yatırmadan da oynayabilirsin. Ama parayı veren 1 saatte yapıyorsa, sen 5 saatte yapabilirsin. Ama çok emek istiyor. Saatlerini vermen gerek.

Metin2 güzel bir oyundu, üstteki arkadaşların dediği gibi yorumlar doğru. Zaten oyun gameforge şirketi tarafından yönetiliyor ve bu şirkette çalışan yetkililer oyun içerisinde gerçek para karşılığı el altından eşya satıyorlar gizli gizli, oyunda asla yapamayacağınız şeyleri gerçek parayla sattılar. Öldürdüler yani oyunu, oynayanlar hala var ama onların artık hayatı Metin2 olmuş sadece kendi oyunlarına bakıyorlar, arka planda ne dönüyor umurlarında değil. Belki private sunucularda zevk alınabilir ama yine de tavsiye etmem.

Realist bakarsak maalesef hayır. Metin 2 TR zaten hiçbir şekilde oynanmaz. PvP sunucuları ise sıkıntılı. Kimisi açılıyor 2 ay sonra kapanıyor, kimisi zararlı yazılım içeriyor, hepsi P2W vs vs...

Maalesef bu oyun mazide kaldı. Hepimiz onu anmak için oyunun milli marşını dinlerken saygı duruşuna geçebiliriz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Realist bakarsak maalesef hayır. Metin 2 TR zaten hiçbir şekilde oynanmaz. PvP sunucuları ise sıkıntılı. Kimisi açılıyor 2 ay sonra kapanıyor, kimisi zararlı yazılım içeriyor, hepsi P2W vs vs...

Maalesef bu oyun mazide kaldı. Hepimiz onu anmak için oyunun milli marşını dinlerken saygı duruşuna geçebiliriz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biraz bu işlerin içindeyim, eski TR'ye en yakın sunucu şuan HardMt2 private sunucu, tadında ayarlanmış. Sunucu tipi zor olduğundan yaş kitlesi yüksek bir sunucu. Diğer hiç bir pvp sunucuya benzemiyor, ama yoruldum bıraktım bende, yine de tavsiyemdir.

Bu aralar çok deli yakın dövüş ninja kasasım var oyun ne durumda şu an? 1 k para ile ep veya won satın alıp başlamayı düşünüyorum.
Oynanmaz adaletsiz, gm yakını olan ban açtırıyor, gm item simya satıyor. TR oynama ne oynuyosan oyna. Ezebildiğim kadar ezmek istiyorum TR'yi.

Bu aralar çok deli yakın dövüş ninja kasasım var oyun ne durumda şu an? 1 k para ile ep veya won satın alıp başlamayı düşünüyorum.
65-250 lvl seviyorsanız Anka2 bakabilirsiniz. Edit yok ancak dönüşüm falan var. 1k para yatırarak sağlam item sahibi olabilirsiniz. Ortalama 1000-2000 aktif oyuncu oluyor gün içinde. Kitlenin bir kısmı kendini beğenmiş saçma sapan insanlarken diğer bir kısmı çok samimi cana yakın insanlar. Orta-emek server denilebilir.

65-250 seviye seviyorsanız anka2 bakabilirsiniz. Edit yok ancak dönüşüm falan var. 1K para yatırarak sağlam item sahibi olabilirsiniz. Ortalama 1000-2000 aktif oyuncu oluyor gün içinde. Kitlenin bir kısmı kendini beğenmiş saçma sapan insanlarken diğer bir kısmı çok samimi cana yakın insanlar. Orta-emek server denilebilir.

250 lv pek sarmıyor hocam denedim daha önce.

Oyunun ilk çıktığı yıl oynamaya başladık mahalledeki arkadaşlarla. Okul bitsin de oyuna girelim derdindeydik. Öyle bir hal aldı ki okuldan kaçmaya başladık. Ara vermeden 1 buçuk 2 sene kadar oynadık. Hileler ve botlar çıkmaya başladığı an teker teker bıraktık. En son 2 kişi kaldık. Örümcek keserken bir anda 'kank ben çıkıyorum' dedi arkadaş çıktı ve bir daha girmedi. Ben de charı 1. köy depo arkasına park edip oyuna veda ettim.

Yıllar sonra PvP server oynamaya başladık ama onlar da 1 ay olmadan kapattıkları için onlardan da soğuduk.
Şimdi oynayanlar var ama eski havası yok.
Oyun içi geliştirmelerden bahsetmiyorum oyunu oynadığımız insanlar yok artık.

Geri
Yukarı