Metin2 hala oynanır mı?

Merhaba başlıkta yazdığı gibi, Metin2 devam eden bir oyun mu? Çok eskiden oynardım değişikliķ var mı yoksa halen aynı şeyler mi?

Çok eskiden oynadıysanız, oyunda göreceğiniz ilk şey P2W. Eskisi gibi kesinlikle değil, ama çok fazla P2W var. Eğer PvP sunucularını biliyorsanız, yeni açılan boğa2'yi öneririm. TR'ye bulaşmayın.

"Uydu telefon kullanılır mı?" gibi bir soru olmuş. 2023 yılında yaşayan biri olarak ben hayır derdim. Ama keyif alıyorsan sana kalmış. Çok daha eski oyunlara gönderme retro tarzı oynayanlar da var neticede.

Yukarıdaki video sadece bir pvp reklamı. Metin2 hala çok iyi bir oyun. Sebeplerine gelecek olursak,
1-Dupe ve bug yok. Yeni çıkan mmorpg oyunların en büyük sorunu. En iyi itemi yaptım sanarsın. Dupe yaparlar ve her şeyin çöp olur. Bu oyunda 2007 yıllarında oldu. Ancak şu an bu tür sorunlar ortadan kaldırılmış.
2-İster tek 1 hesap yap, ister lonca veya ekibinle oyna hatta ve hatta istersen tek başına birçok hesap yapıp oyna. Solo oyuncusun ve örneğin çok karlı Meley boss var ve giren her oyuncu için zindan tamamlanınca 1 sandık veriyor. Max 16 hesap girebiliyor. İstersen arkadaşlarınla orta halli eşyalar ile gir, ister (90 level minimum giriş için gerekli bu da zorluğu diyelim) 90 level 15 hesap kendin kas çok üst düzey itemlerle bu zindanı tamamla. Ne kadar ekmek o kadar köfte.
3-Haritalar full, sunucular full. Şimdi gelip ticaret yok diyenler olacak. Aşağıda açıklayacağım.
4-Pay to win olduğundan herkes şikayetçi. Ama ne parayla bir şey yapabilirsin sadece ne de oyuna para atmadan. Sonuçta bu adamlar eve ekmek götürecek. Free to Play evet. En son şeylere hiç para atmadan 4 5 saat online saati ile 2 3 yılda ulaşabilirsin. Ama unutmayalım oyunda her zaman bir şeyin daha iyisi var mutlaka. Oyuna ayda 200 lira atıp 1 1.5 yılda büyük boss kesen de var, ilk girişte 50.000 100.000 lira yatırıp 3. 5. Ayda bu seviyeye ulaşan da. Oyuna 300.000 500.000 lira yatıran oyuncu kitlesi de var bu arada.
5-Hileden şikayetçi oyuncular. Ama büyük oyunların hangisinde hile yok? Hileye göz yumulmuyor ama düşük seviye oyuncular öyle lanse ediyor. Ruby sunucusu adı altında takriben 100 liraya girdiğiniz (tek sefer ödeme) sunucuda ise hiç hile yok. Açan da 1 2 max 3 saatte ban yer.
Girişleri açık sunucular kolayca hesap oluşturulduğu için ve polis gibi her haritaya GM dikilemeyeceği için buradaki oyuncuların canını sıkıyor farkındayım. Ama oradaki hileciler de toplu bir şekilde 3 5 gün 1 hafta içinde temizleniyor.
6- Sistem gereksinimleri - APU sistem ile bile oynanır. Hatta Ddr3 pentium core tu duo vs vs tarihi eser pc ler bile açıyor ama tabi ki grafikler full kapalı ve sakin yerlerde takılıyorlar.
Örneğin amd ryzen 3 3200g işlemci ile 8 gb ram 250gb ssd yani kasası ekranı klavyesi 8 10bin liraya pc ile gayet rahat oynayabilirsiniz.
Ama üstte dediğim gibi çoklu ekranda oynayacaksan kaslı bi işlemci ve ram a ihtiyacın var. Ekran kartı hariç (çok önemli değil ekran kartı ama 1650 üstü olursa iyi olur) 25 30bin liralık bir sistem ancak yeterli olacaktır.
Ama bu durum oyuncu sayısına olumlu etki yapıyor. Malum ekonomik koşullarda vakit geçirmek eğlenmek mmorpg oynamak isteyen herkesi tatmin ediyor.
7-Oyuncu kitlesi. Sunucular aşırı yoğun. Dediğim gibi Ruby sunucusu VİP bir sunucu ücretli giriş.
Marmara ve Bagjanamu gibi yoğun sunucular var. Ama girişler kapalı. Şu şekilde bir yol izlenebilir.
Açık sunucularda hesap açıp bazı kriterleri sağlandıktan sonra 100 150 liralık bir biletle bu sunuculara geçiş mümkün. Yani 3 5 yıldır ücretsiz girilen ama artık VİP girilen sunucular. Avantajı sürekli oyuncu akışı, dezavantajı önceden oluşturulmuş sayısız bedava hesap.
Bu saydıklarım event sunucusu, düzenli eventler var.

Düz sunucular ise eventsiz ve nispeten hard diyeceğimiz sunucular. Burada da genelde sakin oynamayı seven oyuncular oynuyor. Ya da kendi ekibiyle. Ki sıkılırsan bir biletle event sunucusuna geçiş mümkün.

Ticaret konusunda oyuncular 5 e aldığı eşyayı 10a satmaya çalıştığı için satılmıyor diyorlar. Örneğin geçen 40 adet sersemlik bağışıklı kalkan sattım. Oyunu oynayan oyuncular için söylüyorum bu eşya auraya emdirilir. Ve piyasa altı da satmadım tane 3w sattım. Oyunu oynayanlar anladı durumu.

Hala oynuyorum. Oynanır. İzometrik değil. Third person bakış açısı ve serbest hareket imkanı bence farklı kılıyor. Gerçek bir sandbox. Gerçek bir açık dünya. Yani bir harita girdiğinizde yapmak zorunda olduğunuz bir şey yok. Orayı ister amacına uygun istersen de kendi amacına uygun kullanabilirsin.

Biraz da Metin2 övelim şeklinde bir yazı oldu ama oynamak isteyen kişilere yardımcı olmaya çalıştım. Pişman olmazsınız.

Bu arada geçen açılan MilasMt2 sunucusunun reklamını İcardi, Muslera, Wanda Nara yaptı. Story attılar Insta'dan. Sunucunun reklamını yapmak için söylemiyorum. Hala canlı bir topluluğu var. Sadece hangi sunucuya başlayacağına dikkat edeceksin. Haftaya çok güzel bir sunucu açılacak ama isim vermeyeyim. Bir keresinde sunucu önerisi istediğim konu onaylanmamıştı, reklam oluyormuş. :D
BattleBit Remastered oyununu almadıysanız ben gönderebilirim steam hesabım https://steamcommunity.com/profiles/76561199488777312/ mesaj atabilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı