Çözüldü Metin2 Oyun IME ve Dış IME nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Giriş Yöntemi Düzenleyicisi (Input Method Editor/IME) kullanıcıların Çince, Japonca ve Korece karakterleri girmesine ve düzenlemesine olanak tanır.

Bu ayar, oyunun varsayılan klavyesini veya işletim sisteminde seçtiğiniz klavyeyi kullanma seçeneği sunar. Örneğin bir Kuzey Amerika sunucusunda olsaydınız ve GAME IME kullansaydınız, Ç harfini koyamazdınız. Çünkü standart ABD klavyesinde böyle bir tuş yok.
Giriş Yöntemi Düzenleyicisi (Input Method Editor/IME) kullanıcıların Çince, Japonca ve Korece karakterleri girmesine ve düzenlemesine olanak tanır.

Bu ayar, oyunun varsayılan klavyesini veya işletim sisteminde seçtiğiniz klavyeyi kullanma seçeneği sunar. Örneğin bir Kuzey Amerika sunucusunda olsaydınız ve GAME IME kullansaydınız, Ç harfini koyamazdınız. Çünkü standart ABD klavyesinde böyle bir tuş yok.

Çözüm
Yanlış bilgi verdiğim için kusura bakmayın, Recep Baltaş'ın yazdığı yanıt daha doğru olmuş. Ancak Oyun IME'sini seçmek gerçekten FPS yükseltiyordu diye hatırladığımdan öyle yazmıştım. Eskiden çok Metin2 oynardım ve şu an bunun bir işe yaramadığını öğrenince bayağı şaşırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı