Metin2 ve PUBG mobile Linux'ta çalışır mı?

Sanj1

Hectopat
Makaleler
4
Merhaba arkadaşlar. Manjaro + KDE kullanmayı düşünüyorum. Metin2 ve PUBG Mobile oyununun bu Linux dağıtımında çalışıp çalışmayacağını merak ediyorum.

Hocam emülatörlerin normalde linux desteği sanırım yok. Waydroid var fakat Pubg Mobile'ı denemedim. Metin2 Wine-ge lutris ile açılabilir fakat denemedim. Yani sizin denemeniz lazım.

Hocam PUBG şart değil de Metin2'yi sıkıntısız oynatması gerek.
Metin2 yi steam uzerinden mi oynuyorsunuz? Eger steam uzerinden oynuyorsaniz proton sayesinde Steam'den indirebildiginiz butun oyunlari Linux'da oynayabilirsiniz. Protondb'nin web sitesi uzerinden hangi oyunlari hangi standartta calistirabileceginizi ogrenebilirsiniz.

Metin2 yi steam uzerinden mi oynuyorsunuz? Eger steam uzerinden oynuyorsaniz proton sayesinde Steam'den indirebildiginiz butun oyunlari Linux'da oynayabilirsiniz. Protondb'nin web sitesi uzerinden hangi oyunlari hangi standartta calistirabileceginizi ogrenebilirsiniz.

Biliyorum ama yine de oynayan birisinden cevap almak isterdim. En son test eden kişi başarılı olmuş, sorunsuzmuş. Bir de ben deneyeceğim bakalım.

Bunu denemedim. Bunun için Wine adlı uygulamaya ihtiyacınız var. Daha iyi çalışacağına inanıyorum şahsen ben. Ama denemedim yani. Hiç açılmaya da bilir. League of Legends denedim. Windows ile aynı performansı yakaladım. Wine ve PlayOnLinux sayesinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı