Metin2'ye başlamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2-3 yıl önce ben de sağlam şekilde oynamıştım. Şu an lisedeyim, tek bir soru var aklımda. Neden oynadım ki ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bir ara bu oyun işine kendimi çok kaptırmıştım. İlkokulda son sınıfta online oyunlara kendimi feci kaptırmıştım. Derslerimi etkilemedi çok şükür. Bu sene üniversiteye başladım. Hacettepe Tıp'tayım. Şimdi geriye dönüp kendime bakıyorum bazen. Oyunlar için harcadığım vakit tamamen boşa geçmiş. Beni ders bakımından etkilemedi ama onun dışında çok pişmanım. İnsan ilişkileri çok ayrı bir mesele. Artık boş geliyor oyunlar :) Ara sıra oynayasım geliyor ama hemen bıkıyorum. Başka şeyler daha önemli çünkü.

Bağımlılık yapıyor bir süre sonra :D

İlk gün hiç hoşunuza gitmiyor ancak oynadıkça kendi kuyunu kazıp kalıyorsun :D Dışarı çıkamıyorsun :D

Ben de ilkokul yıllarımda oynadım, hatta oyunun ilk bin oyuncularından biriydim. Şu an Boğaziçi Tarih'teyim.

Derslerimi etkiledi mi? Hayır. Pişman mıyım? Hayır. Pişman değilim çünkü tanıdığım çok iyi insanlar oldu. Zaten çok bilinmeyen bir oyundu o sıralar, hani eskiden mahallelerde herkes birbirini tanırmış ya, o misal tüm oyuncular birbirinden haberdardı. Millet iş görüşmesine, sınavına gitmeden önce "Dua edin arkadaşlar." diye yazardı filan. Toplumsal normların bazı kısımlarını burada öğrendim yani.

Fakat, Metin2 gerek grafiksel açıdan gerek stratejik açıdan oynanacak bir oyun değil. Hani WoW oyna diyeceğim de o da ayrı bağımlılık, OKS'ye hazırlanırken Metin2 oynadım, LYS'ye hazırlanırken de WoW.

MOBA oynamaya başla bence, LoL çok bağımlılık yapmıyor. En azından oynanan maçlar üzerinden ilerleyen bir oyun. WoW gibi saatlerce raid için uğraşmıyor, dungeonlarda item peşinde koşmuyorsun. :)

Hayatımda hiç oynamadım. Ortaokulda bütün arkadaşlarım oynadı ama hiç ilgimi çekmedi. Şimdi arkadaş baskısıyla Knight oynamaya başladım o da çok sarmadı açıkçası. Haftada 1 gün oynuyorum onda da bot diye bir şey var ne olduğunu çözemediğim, ben bırakıyorum oyunu kendisi oynuyor. Yani hiç bulaşma biraz geçsin yine bırakacağım oynamayı. Onun yerine aç alt yazılı dizi izle İngilizcen gelişsin. :)

Aniden itemli bir çar gelecekse sana oyna derim, ancak yatırım yapma!

Bu arada ben de milleti kızım diye kandırıyordum :D MSN'de sazana çeviriyordum milleti :D Gülmekten yarılıyordum :D Ya o değil de herkes başlama diyor ama hala başlayasım geliyor.

Hiç +9 çelik - +9 partizan gibi full efsunlu ve taşlı itemlerim olmadı :D +9 çelikli karakterlere abi çöp var mı diye sorardım :D

Biraz da bana "abi çöp var mı" diye sorsunlar istiyorum :D :D :D

Yine yardın beni :D Ya ben de oynadım ancak oyun seviyesiz dolu. Grafiklerini geçtim, oynayan kişi kalmadı artık. Raşit ne dedi, ülkece Online oyunları batırmada 1 numarayız ! Evet !

Arkadaşın biri beni tekrar CS 1.6 online (Deathrun server) oynamaya davet etti .

Zamanında kendi serverimi bile açmıştım parasıyla. Ama seviyeli oyunlar oynatıyordum. Kimse birbirine en ufak bir hakaret bile edemiyordu yani ben varken.
Başka serverlere giriyordum 10 yaşında çocuklar birbirlerine küfür ediyordu :D Gülüyorum ama hiç gülünecek bir olay değil gerçi .

Metin2 oyununu o kadar küçümsemiyorum ben çünkü 1 kere de olsa çok iyi bir dostum oldu o oyun sayesinde.
Adamı hiç görmedim, sesini duymadım ama güven duygusu nedir gerçekten Metin2'de öğrendim :D

Normalde 2 dk biriyle kasılır, arkadaş olur, benim dolumu isterlerdi, bende güvenip verirdim ve adam yok olurdu :D O kadar güvenilir bir dost edinmiştim ki hala aklımda unutmamışımdır yani.
Özlemiyorum o günleri desem yalan olurdu. Şuan ki para ile 500 lira edecek itemlerini bana verirdi, üstelik yüzümü bile görmediği halde. Nasıl olur da böyle bir hainlik yapabilirdim ki ?
Ben güvenin ne olduğu bu oyunda anladım .

mevsres, kardeşim ben de senin gibi düşünüyorum aniden çok süper ve para harcamama gerek kalmayacak bir çar gelecek, ben de oynamayı düşünüyorum :D

Bu arada m3Rt, sen bu cevaba bile yardın beni diyorsan, gerçek halimizi gör :D Daha bugün arkadaşlarla COD 5 Zombi oynamaya gittik okul çıkışı. Gülmekten yarıldık adam kafeden kovacaktı artık :D :D

Her ne kadar hocalar kocaman oldunuz bırakın bu çocukça şeyleri dese de çocukluğumu yaşamam gerek benim :D Gülmek, yaşam felsefesi haline geldi benim için :D
İlkokul-dershane-lise hocalarıma sorsanız hepsi ile abartılı gülme yüzünden ciddi atışmaların olduğumu görürsünüz. Tamam haklılar ama hayat kısa tadını çıkartmak lazım .

Oooo amma çok yazmışım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Metin2'yi bende bir zamanlar oynuyordum gayet güzel bir oyun sizinde dediğiniz gibi yüzlerini bile görmeyen insanlar çok sıkı dost olabiliyolar en iyi itemlerini gözü kapalı birbirine verebiliyolar. Yalnız metin2'de tek kusur hesabınız soyulduğunda itemleriniz geri verilmiyor sadece hırsız banlanıyor. Diğer onlie oyunlarda durum nedir bilemem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı