Metoo Zero X51 bazı tuşları basmıyor

Bütçe
300-350

megajolt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.
Dolap uygulamasından 2.el çok az kullanılmış. Son 1 senedir de kullanılmadığı söylenen bir klavye aldım. 137, 50 TL ödedim.
Metoo Zero X51 mavi Switch klavye, 87 tuş İngilizce Q.

Yaklaşık 1,5 haftadır kullanıyorum. 1-2 gün önce nefes alma modunda iken "<", ">" karakterlerinin arka ışıkları yanmama başladı ancak tuşlar algılandığı için sorun etmedim. Bugün ise klavye sapıttı. YBS okuyorum ve kodlama yapıyorum bugün 2 kere format attım çok sinirlendim.
FN + F9 renk değiştirme-- FN + page up / page down -- parlaklık artırma ve azaltma -- FN + (- ve + ) hız artırma ve azaltma
Hem kendi kendine bir Shift Z X C tuşlarının sırası takılı kaldı sürekli basıyor,
Hem renk modu değiştiğimde komple hiçbir tuş basmıyor.
En ilginci bu klavye böyle davrandıktan sonra PC'den kablosunu çekip mekanik hisli sıradan klavye taktığımda nokta (.) yerine iki nokta üst üste (":") yapıyor hisli klavye, ayrıca @ işaretli yapamıyor, sayıları yazmıyor, mouse çoklu seçiyor.
Mekanik klavyeyi 3-5 defa söktüm, detaylıca temizledim. Fırfır hava makinesi ile temizledim. Switch'ler lehimli, bu yüzden çıkaramıyorum. Driver vs de yok.
Klavyeyi ortadan 2'ye ayırmamak için zor durdum.
Yeni klavye önerisine açığım, bütçem maksimum 300-350TL
Güncelleme: Yine ilk mesajımda belirttiğim gibi birkaç defa söktüm ve fırfırla hava bastım ama çözülmemişti problem. Dün gece sobalı odada bıraktım. Bırakmadan önce de kasasını söküp sobaya yaklaştırdım. Sonra klavyeyi denedim. Ancak bunu tavsiye etmiyorum sağlıklı bir işlem değil. Neyse dün gece sobalı odada bıraktım çünkü odamda nem oranı çok yüksek ve evimiz eski olduğundan duvarda su damlaları var. Bugün denedim klavyeyi en son bozulmadan önceki gibi 2 tuşun ışığı yanmıyor ancak diğer tüm modlar sorunsuz ve basma basmama sorunu yok sapıtmıyor.
Güncelleme2: Yaklaşık 2 saat odamda beklettim klavyeyi ve yine tekrarda sapıttı. Artık nemlede alakakı olduğunu düşünmüyorum.

Dosya Ekleri

• resim.PNG
    resim.PNG
    4,1 KB · Görüntüleme: 19
  • 20180117171642_93631.jpg
    20180117171642_93631.jpg
    50,6 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Geri
Yukarı