Sürprizbozan Metro 2033 iyi son ve kötü son, sonraki oyunu nasıl etkiliyor?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

spiritual

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Az önce Metro 2033'ü Ranger sonuyla bitirdim. Daha önceki başlıklarda sonlar hakkında yazılanları okudum ama pek bir şey anlamadım. İyi ve kötü son neye göre alınıyor? İyi ve kötü son, hikaye açısından neye göre iyi ve neye göre kötü? Ve bir diğer sorum ise, ilk oyunda aldığımız son Last Light'ı etkiliyor mu? Etkiliyorsa ne kadar ölçüde etkiliyor? İkinci oyun hakkında spoiler vermemenizi rica ederim.

2033'den Last Light'a "kayıt aktarma" gibi bir sistem olmadığı için seçtiğiniz son tam olarak devam oyununu etkilemiyor hocam. Ama Last Light'ın hikayesi, 2033'ün Dark One'ları "yok ettiğiniz" Ranger sonundan devam ediyor.
Hangi sonun iyi, hangisinin kötü olduğu tamamen size kalmış. 2033'ün uyarlandığı kitapta tek bir son var, o da Artyom'un Dark One'ları yok ettiği son.

Son düzenleme:
Oyun içinde mecbur kalmadıkça insan öldürmemek, diz çöküp teslim olanları affetmek vs gibi durumlar, gitar çalmak vs gibi etkileşimler bildiğim kadarıyla iyi sona seni yaklaştırıyor. Ben de ilk oyunu kötü sonla bitirmiştim maalesef. Sonraki oyunu nasıl etkilediğini ya da etkileyip etkilemediğini bilmiyorum ama. Ben bir fark hissetmedim. Sonuçta hikaye belli. Sanki bağımsız gibi geldi bana iyi kötü olayı. Sadece oyun içinde bazı yerlerde flashback tarzı hikayede geri dönüşler oluyor, orada bitirdiğin sonu izliyor olabilirsin. Ben hep kötü sonu izliyordum, ona göre gelişiyordu oyunun hikaye anlatımı, replikler vs.

Geri
Yukarı