Çözüldü Metro 2033 Redux oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

METANİC

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar iyi akşamlar bugün Metro 2033 Redux indirdim. Oyunu açınca sinamatik giriyor orada E'ye basınca oyundan atıyor. Epic Games'den aldım oyunu. Doğrulama yaptım ve uyumluluk seçeneklerini denedim fayda etmedi yardım eder misiniz?

Çözüm
Hocam bence oyunu kaldırıp başka bir diske yüklemeyi deneyebilirsin.

Bir deneyeyim.

Hocam sorunu farklı bir yolla çözdüm.
Çözüm:
İnternetten crack dosyası indirip orijinal oyunu crackledim ve sorunsuz açıldı. Ama çok saçma, para verip aldığın oyuna crack yapıyorsun neyse sonuçta sorun çözüldü.
Bu çözümü de bir arkadaş yazmış.

Ekran kartın NVIDIA ise ayarlarında PhysX'i otomatikten CPU'ya çevirecekmişsin yani ekran kartın veya otomatik diyorsa orada CPU'ya alıp uygulaya basacakmışsın artık bilmiyorum ben AMD kullanıcısıyım. Ya da oyundan PhysX özelliğini kapatacakmışsın.
Advanced physics olarak geçiyormuş ayarlarda onu Off'a ya da kapalı duruma getirecekmişsin yani.

Bunu da denemiştim. Acaba oyunu korsan indirsem sorun çözülür mü? Epic Games sürümünde hata olabilir mi? Ve korsan oyun sürümü orijinal oyundaki sürümden yüksek bu nasıl oluyor.

Ekran Görüntüsü (30).png

Ekran Görüntüsü (32).png

Olabilir hocam bu sorunu yaşayan çok kişi var ve ortada doğru düzgün bir çözüm yok gerisi size kalmış bir şey.

Hocam olay görüntüleyicisi yardımıyla hatanın sanırım nedenini buldum. Bir bakar mısınız?
1. hata.

Kod:
Hatalı uygulama adı: metro.exe, sürüm: 1.0.1.10, zaman damgası: 0x5cc319d4.

Hatalı modül adı: metro.exe, sürüm: 1.0.1.10, zaman damgası: 0x5cc319d4.

Özel durum kodu: 0xc000001d.

Hata uzaklığı 0x000000000082b31d.

Hatalı işlem kimliği: 0xe8.

Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d7beac55d4bba0.

Hatalı uygulama yolu: C:\Oyunlar\Metro2033Redux\metro.exe

Hatalı modül yolu: C:\Oyunlar\Metro2033Redux\metro.exe

Rapor kimliği: 2D5AE369-F3A7-46A0-BF8D-1E2672BEdd8F

Hatalı paket tam adı:

Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

2. hata.

Kod:
Windows aşağıdakilerden biri nedeniyle dosyasına erişemiyor: Ağ bağlantısında, dosyanın depolandığı diskte veya bu bilgisayara yüklenmiş depolama sürücülerinde bir sorun var; ya da disk yok. Windows bu hata yüzünden metro Redux executable programını kapattı.

Program: Metro Redux executable.

Dosya:

Hata değeri ek veriler bölümünde listelendi.

Kullanıcı eylemi.

1. dosyayı yeniden açın. Bu durum, program yeniden çalıştırıldığında kendiliğinden düzelen geçici bir sorun olabilir.

2. dosyaya yine ulaşılamıyorsa ve:

- Dosya, ağ üzerindeyse, ağ yöneticinizin ağda bir sorun olmadığını ve sunucuyla iletişim kurulabildiğini doğrulaması gerekir.

- Dosya, disket veya CD-ROM gibi çıkarılabilir bir diskteyse, diskin bilgisayara düzgün biçimde yerleştirildiğini doğrulayın.

3. chkdsk komutunu çalıştırarak dosya sistemini denetleyin ve onarın. Chkdsk komutunu çalıştırmak için sırasıyla başlat'ı, çalıştır'ı tıklatın, CMD yazın ve Tamam'ı tıklatın. Komut isteminde, chkdsk /f yazın ve enter tuşuna basın.

4. sorun devam ederse, dosyayı yedek kopyasından geri yükleyin.

5. aynı diskteki diğer dosyaların açılıp açılmadığını belirleyin. Açılmıyorsa, disk bozulmuş olabilir. Bu bir sabit diskse, daha fazla yardım için yöneticinize veya bilgisayar donanımı satıcınıza başvurun.

Ek veriler.

Hata değeri: 00000000.

Disk türü: 0

Hocam olay görüntüleyicisi yardımıyla hatanın sanırım nedenini buldum. Bir bakar mısınız?
1. hata.

Kod:
Hatalı uygulama adı: metro.exe, sürüm: 1.0.1.10, zaman damgası: 0x5cc319d4.

Hatalı modül adı: metro.exe, sürüm: 1.0.1.10, zaman damgası: 0x5cc319d4.

Özel durum kodu: 0xc000001d.

Hata uzaklığı 0x000000000082b31d.

Hatalı işlem kimliği: 0xe8.

Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d7beac55d4bba0.

Hatalı uygulama yolu: C:\Oyunlar\Metro2033Redux\metro.exe

Hatalı modül yolu: C:\Oyunlar\Metro2033Redux\metro.exe

Rapor kimliği: 2D5AE369-F3A7-46A0-BF8D-1E2672BEdd8F

Hatalı paket tam adı:

Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

2. hata.

Kod:
Windows aşağıdakilerden biri nedeniyle dosyasına erişemiyor: Ağ bağlantısında, dosyanın depolandığı diskte veya bu bilgisayara yüklenmiş depolama sürücülerinde bir sorun var; ya da disk yok. Windows bu hata yüzünden metro Redux executable programını kapattı.

Program: Metro Redux executable.

Dosya:

Hata değeri ek veriler bölümünde listelendi.

Kullanıcı eylemi.

1. dosyayı yeniden açın. Bu durum, program yeniden çalıştırıldığında kendiliğinden düzelen geçici bir sorun olabilir.

2. dosyaya yine ulaşılamıyorsa ve:

- Dosya, ağ üzerindeyse, ağ yöneticinizin ağda bir sorun olmadığını ve sunucuyla iletişim kurulabildiğini doğrulaması gerekir.

- Dosya, disket veya CD-ROM gibi çıkarılabilir bir diskteyse, diskin bilgisayara düzgün biçimde yerleştirildiğini doğrulayın.

3. chkdsk komutunu çalıştırarak dosya sistemini denetleyin ve onarın. Chkdsk komutunu çalıştırmak için sırasıyla başlat'ı, çalıştır'ı tıklatın, CMD yazın ve Tamam'ı tıklatın. Komut isteminde, chkdsk /f yazın ve enter tuşuna basın.

4. sorun devam ederse, dosyayı yedek kopyasından geri yükleyin.

5. aynı diskteki diğer dosyaların açılıp açılmadığını belirleyin. Açılmıyorsa, disk bozulmuş olabilir. Bu bir sabit diskse, daha fazla yardım için yöneticinize veya bilgisayar donanımı satıcınıza başvurun.

Ek veriler.

Hata değeri: 00000000.

Disk türü: 0

Bir deneyeyim.

Hocam sorunu farklı bir yolla çözdüm.
Çözüm:
İnternetten crack dosyası indirip orijinal oyunu crackledim ve sorunsuz açıldı. Ama çok saçma, para verip aldığın oyuna crack yapıyorsun neyse sonuçta sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı