Metro 2033 vs Last Light

arasyuksel

Hectopat
Yer
Empire Bay
Daha fazla  
Merhaba dostlar, Xbox indirimlerinde One S için Metro 2033 Redux'ya da Metro: Last Light Redux almayı düşünüyorum.

Sizce last Light'dan başlayıp 2033'ü es geçmek mantıklı olur mu, ya da daha mantıklı bir soru olarak hangi oyun daha güzel? Senaryo falan benim için önemli değil, oynanış bölüm dizaynı falan gibi öğeler hangisinde daha iyi?

İkisini de almaya bütçem yok, herkese iyi akşamlar.

Sizce Last Light'dan başlayıp 2033'ü es geçmek mantıklı olur mu?
2033'ün daha önce çıktığını ve hikaye olarak da daha önde olduğunu düşünürsek hiç mantıklı olmaz.

Last Light bence daha güzel. Tabii sonradan çıkması sebebiyle oluşan gelişmelerin etkisi söz konusu.
Aynı firma yapıyor, muazzam farklar yok. Hatalarından ders alıp daha iyisini ortaya çıkardılar. Redux versiyonları da sonradan yapıldığı için zaten o haliyle bile gayet iyi.

2033'ü atlaman hikayenin bir kısmını es geçmek olur. Yani direkt Last Light'dan başlarsan ilk ne olup bittiğini anlamayabilirsin. Bu yüzden alabiliyorsan ikisini, alamıyorsan ilk 2033'ü almanı öneririm. Her iki oyun da çok güzel ve oynanış, hikaye gibi konularda iyi iş çıkarmışlar. Last Light'da da 2033'te olan oynanış tarzını daha da iyileştirmiş.

Muhtemelen Redux versiyonunu alacaksın, bu yüzden çok da farketmiyor. Daha az hata vs. istiyorsan Last Light alman mantıklı.

2033 senaryo, last light oynayış az önce çocuk la konuşuyorduk. Metro serisi kadar yanıltıcı gameplay trailer hiçbir oyun da yok. Last light trailerinden bahsediyorum, metro 2 yolla oynanır tekrar tekrar oynayınca öğrenirsin.

Geri
Yukarı