Metro Exodus Enhanced Edition crash veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Tevfik1010

Hectopat
RAM
corsair vengeance 6000 mhz cl30
Ekran kartı
asus tuf 4070 ti super
Anakart
msi mag x670e wifi
İşlemci
ryzen7 7700
Merhaba Metro Exodus Enhanced Edition da crash alıyorum ekran kartım ASUS TUF 4070 Ti super işlemci R7 7700 PSU 850W MSI MAG A850G.
Başka hiçbir oyunda hata almıyorum ya da başka bir sıkıntı da yok bilgisayarımda ama bu oyunda crash hatası alıyorum ayarları 2K Full oynuyorum alta crash linkini ekliyorum teşekkürler.
@Enes3078

Oyun dosya bütünlüğünü doğrulayın ve sorunun devam etmesi durumunda olay görüntüleyicisi raporu paylaşın. Paylaşacağınız sekme uygulama ve sistem sekmesi olsun. Oyun kapandıktan sonra raporu almanız gerekir ayrıca.

Çok teşekkür ederim deneyip size dönüş yapacağım.

Oyun dosya bütünlüğünü doğrulayın ve sorunun devam etmesi durumunda Olay Görüntüleyicisi raporu paylaşın. Paylaşacağınız sekme Uygulama ve Sistem sekmesi olsun. Oyun kapandıktan sonra raporu almanız gerekir ayrıca.

Son düzenleme:
Bilgisayarınıza bir virüs taraması yapmanızı öneririm, mantıksız birkaç girdi gördüm ve emin olmasam da virüsle ilişkilendirilebilir gibi geldi.

Ek olarak oyunu açmadan önce tüm Razer araçlarını tamamen kapatın. Hiçbir şekilde çalışmamasına özen gösterin ve öyle deneyin. Sonucu belirtirseniz sevinirim.

Bilgisayarınıza bir virüs taraması yapmanızı öneririm, mantıksız birkaç girdi gördüm ve emin olmasam da virüsle ilişkilendirilebilir gibi geldi.

Ek olarak oyunu açmadan önce tüm Razer araçlarını tamamen kapatın. Hiçbir şekilde çalışmamasına özen gösterin ve öyle deneyin. Sonucu belirtirseniz sevinirim.

Hocam virüs olması imkansız gibi bir şey diyebilirim PC'yi sıfır topladım her şey orijinal hiç korsan yazılım yüklü değil ve orijinal Kaspersky Plus kullanıyorum bu konuyu açtığımdan beri 3 defa falan tam tarama yaptım hemen şimdi de yapıyorum bir de Razer araçlarını kapatıp öyle deneyeceğim teşekkürler.

Hocam bir de RAM testide yaptım ramlarde de hiçbir sıkıntı yok Windows'un kendi aracıyla yaptım bir de Memtest86 ile deniyip onun sonucunu da buradan bildiririm.

Hocam virüs olması imkansız gibi bir şey diyebilirim PC'yi sıfır topladım her şey orijinal hiç korsan yazılım yüklü değil ve orijinal Kaspersky Plus kullanıyorum bu konuyu açtığımdan beri 3 defa falan tam tarama yaptım hemen şimdi de yapıyorum bir de Razer araçlarını kapatıp öyle deneyeceğim teşekkürler.

Hocam bir de RAM testide yaptım ramlarde de hiçbir sıkıntı yok Windows'un kendi aracıyla yaptım bir de Memtest86 ile deniyip onun sonucunu da buradan bildiririm.

Hocam merhabalar virüs testini lisanslı kaspersky plus ile yaptım herhangi bir virüs bulmadı razer araçlarının tümünü kapatıp o şekilde denedim yine aynı crashi aldım memtest64 ile ramleri test ettim hiç hata almadı memtest86 ile ramleri test ettim hiç hata yok windows tanılama aracı ile ramlari test ettim hiç hata almadım bütün sürücülerim güncel windows 11 home güncel sıcaklık değerlerim işlemci 60-65 gpu 60-65 arasında başka hiç bir oyunda sıkıntı yok ama bu oyunda crash veriyor oyun yapımcılarına mail attım dxdiag dosyalarını istediler gönderdim ramlarınızı test edin sıcsklıklarınız kontrol edin cpu gpu kullanımınızı kontrol edin demişler bunların hepsini yaptım hiç birinde sıkıntı yok ramlarimi expo açık şekilde kullanıyorum metro exodus dışında bi aıkıntım yok 😢😢😢

Son düzenleme:
XMP/D.O.C.P ayarını kapayarak deneyebilirsiniz.

Hocam merhaba EXPO kapatıp yine denedim yine otundan atıyor diğer oyunları da denedim onlarda crash vermiyor direk masaüstüne atıyor alt+F4 çekmiş gibi oyunlar kapanıyor Forza 4 Sniper Elite 4 bunlarda da otundan atıyor. Ne yapıcamı şaşırdım dediğim gibi hiç bi yerde sıkıntı görünmüyor memtest86 da yaklaşık 4 saat testi sonuna kadar bekledim bitti hiç bir hatayla karşılaşmadım gpu sürücüm güncel herşey güncel ddr5 e geçtiğime geçeceğime pişman oldum 😢😢😢

Yeni konular

Geri
Yukarı