Metro Exodus kasma problemi

İşletim sistemi
Windows 10

sokumonko

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam dostlar. RX 580 ile rahat rahat oynadığım oyunda orman bölümünde ayı ve kurtlar ortaya cıkınca anlamsızca FPS düşmesi ve kasma problemi yaşıyorum. Üstelik sadece ayı ve kurtlar ortaya cıkınca oluyor bunlar. İşlemci ve ekran kartı kullanımına baktığmda işlemci %20'yi geçmiyor. Ekran kartı ise %100 kullanılıyor. Sıkıntı nerede çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle oyun orjinal mi ? Onun dışında Steam üzerinden bi arkadaşımın dediğine göre oyunu DX12 modunda oynarken o tarz problemler olabiliyormuş. Ne kadarı doğrudur bilemem. Aynı sorunun azda olsa bende de oluyordu.
GTX 1650 4GB
Intel I5 9300H
DDR4 8GB Ram

Sistemim Ryzen 5 1600 AF - 2x8 GB XPG Gammix D30 3000 MHz - Gigabyte B450M S2H - MSI RX 580 8 GB Gaming X.
Hocam öncelikle oyun orijinal mi? Onun dışında Steam üzerinden bir arkadaşımın dediğine göre oyunu DX12 modunda oynarken o tarz problemler olabiliyormuş. Ne kadarı doğrudur bilemem. Aynı sorunun az da olsa bende de oluyordu.
GTX 1650 4 GB.
Intel i5 9300H.
DDR4 8 GB RAM.

DX 11'de oynuyorum dostum.

Oyunun orijinal mi? 🙂

Orijinal dostum. Zaten sırf buyüzden korsan oyun kullanmıyordum. Performans sorunları oluyor diye. Ama şimdi orjinalde bile başıma geldi.
O bölüm zaten bayağı kasıyor diye biliyorum, ekran kartlarını o bölümde test ediyorlardı bir ara.

Ama sadece ayı ve kurtlar ekrana girince oluyor bu olay. Onlar ekrandan çıktığı anda direkt 60 FPS'e fırlıyor.

Zaten 16 gb rame sahip 2X8 diye belirtmiş arkadaş.

Geri
Yukarı