Metro Exodus 'previous launch was unsuccessful' Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Emin Evcimen

Centipat
Previous launch was unsuccessful. Would you like to start in safe mode? ' Adında bir hata alıyorum oyuna başlarken. Fakat hata mı değil mi anlayamadım. Evet veya hayır seçeneklerine tıkladığımda da oyunu başlatıyor fakat uzun bir bekleme sonrasında oyun başlıyor sanki ilk açılıyormuş gibi. Applying changes diye bir ekran geliyor ve 100 olmasını bekliyorum. Oyunu micrsosft store Game Pass ile oynuyorum. Steam üzerinden değil. Çözümü için yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de sürekli açılışta hata veriyordu oyun, açılana kadar tekrar tekrar deniyordum. Önceki çalıştırman başarısız olduğu için güvenli modda başlatılsın mı diye soruyor. Ben RTX ayarlarını açabilmek için normal girmeye çalışıyordum(güvenli modda DirectX 12 ve RTX seçenekleri yok). Kaydetme konusunda sıkıntı olmuyorsa güvenli modda açarak oynayabilirsin.

Geç açılma ve değişikliklerin kaydedilmesi bende de vardı ama geç açılma HDD'ye yüklediğim içindir büyük ihtimalle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenli modda hayır diyerek giriyorum hep dx 12 olarak gözükür onu 11 yapıyorum oyuna gir çık yapıyorum bakıyorum dx hala 12 olarak gözüküyor ve sadece dx içindeğişmiyor ayarım. Grafikleri değiştiriyorum bi ultraya alıyorum bi mediuma alıyorum kaydediyor ama sadece directx kaydolmuyor çözemedim gitti kaç gündür.

Şu sitedeki dosya yolundan "credits.webm" ve "legal.webm" dosyalarını(intro) başka bir klasöre taşı istersen, başlangıçta biraz yararı olur belki, olmazsa da geri atarsın aynı klasöre. Sürekli DX12 olması oyundan kaynaklıdır, çözümünü bilmiyorum ama ayar dosyasından bulup düzenlemek işe yarar belki. Herhangi bir dosya üzerinde değişiklik yapmadan önce yedeklemeyi unutma, dosyaları da silmek yerine taşı.

Anlaşılan kapatırken düzgün kapanmamış. Safe mod da açıp açmak istemediğinizi soruyor. Hayır derseniz mevcut ayarlarınızla yeniden açmaya çalışacak. Evet derseniz de Ayarları sıfırlayacak ki yanlış bir ayardan ötürü açılmıyorsa oyun düzgün bir şekilde başlatılabilsin.

Bende de sürekli açılışta hata veriyordu oyun, açılana kadar tekrar tekrar deniyordum. Önceki çalıştırman başarısız olduğu için güvenli modda başlatılsın mı diye soruyor. Ben RTX ayarlarını açabilmek için normal girmeye çalışıyordum(güvenli modda DirectX 12 ve RTX seçenekleri yok). Kaydetme konusunda sıkıntı olmuyorsa güvenli modda açarak oynayabilirsin.

Geç açılma ve değişikliklerin kaydedilmesi bende de vardı ama geç açılma HDD'ye yüklediğim içindir büyük ihtimalle.

öyle değil safe mode da da başlatınca siyah ekran gelip oyun kendi kendine kapanıyor baya sinir oldum 2 saattir onunla uğraşıyorum olmazsa oyunu silip tekrar indiricem

Geri
Yukarı