Metro Exodus

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Politikacı
Arkadaşlar selamlar, Metro Exodus'u dün gece bitirdim. Gerçekten muazzam bir deneyimdi. 19 saatlik bir oyun sürem var. Hatta bana yetmedi zira barındırdığı hikaye çok daha uzun bir noktaya doğru gidiyor ama sanırım devam ettirmek istiyorlar biraz kitabın ortasında bitti hissiyatı veriyor.

Senaryo içinde bahsi geçen ama nihayete ulaşmayan hususlar oldu. Bunun haricinde grafik olarak zaten çağın şahikası diyebiliriz :D Bir zamanlar Crysis'ler için söylenen falanca sistem kasar mı sorusunu artık Metro Exodus için söylemek mümkün.

Ben GTX 1080 ve 6700K işlemci ile Extreme ayarlarda 1080p'de yer yer 40 FPS alabildim bazı yerlerde ise anormal şekilde 100 bile oldu. Yani şu an için performans yamasına ihtiyaç duyduğu kesin ama genel olarak tam bir sistem canavarı oyun.

Oynanış ve shooter mekaniklerini ilk oyunlara nazaran daha gelişmiş olarak buldum. Oyunun en büyük eksisi çeşitli bug'ların oyunda yer alıyor olması denilebilir sistemi kasması dışında. Bazı animasyonlarında bu kalitede ki bir oyuna yakışmadığını söylemek gerek. Bug ve performans sorunlarının yamalar ile giderilebileceğini düşünüyorum.

Oyunu almayı düşünenlere tavsiye ederim. Ama mevcut fiyattan değil. Kesinlikle daha makul fiyatlara inmesini beklemekte fayda var zaten ben de ilk çıktığında 89 TL olarak almıştım. Onun için en az 120 liralara düştüğünü görün derim. Veya bütçenize daha uygun bir rakama inince çünkü 300 lira verilecek bir oyun değil. Neticede hepi topu 20 saatlik bir deneyim sunuyor. F/P ürünü değil yani :D

Bir de Burak Akmenek'in incelemesi kısa ve öz olmuş, beğendim. Ordan da fikir edinebilirsiniz. İzleyerek paylaşmamda sakınca yoksa şöyle bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı