Metro Exodus'da V-Sync açınca 60FPS'e sabitleniyor

İşletim sistemi
Windows 11

çavuş3883

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
B450
İşlemci
Ryzen 5 5500
Bende Metro Exodus Enhanced Edition var ve V-Sync açınca 60 FPS sabit kalıyor. Kapatınca 80 90 falan yükseliyor. Neden? Monitörüm 165 Hz.

İlk sebep oyunun çözünürlüğü 1920x1080 (60Hz) olarak ayarlanmış olabilir, ayarları kontrol edin. İkinci olarak monitörünüzü 165'e yükseltmemiş, yani hala 60Hz olarak kullanıyor olabilirsiniz. İkisine kontrol edin, eğer sorun ikisinde de çözülmezse yazarsınız. Fakat 165Hz monitörde V-Sync açmak bu oyunda bir işe yaramaz gibi ama siz bilirsiniz.

Bende Metro Exodus Enhanced Edition var ve V-Sync açınca 60 FPS sabit kalıyor. Kapatınca 80 90 falan yükseliyor. Neden? Monitörüm 165 Hz.
V-Sync yırtılmaları önlediği için öyle. Normal. Rapor ile çözüldü işaretleyebilirsiniz.

Monitör tek başına FPS yükseltmez ki? Aldığın FPS bilgisayarının parçaları ile ilgili v-Sync ise zaten 60 FPS'ye sabitlemeye yarıyor.
v sync bnm bildiğim mönütörün hz sapitlemesidir ben bazı oyunlarda 200 fps alırken v sync açınca 165 fps sabitleniyo

İlk sebep oyunun çözünürlüğü 1920x1080 (60Hz) olarak ayarlanmış olabilir, ayarları kontrol edin. İkinci olarak monitörünüzü 165'e yükseltmemiş, yani hala 60Hz olarak kullanıyor olabilirsiniz. İkisine kontrol edin, eğer sorun ikisinde de çözülmezse yazarsınız. Fakat 165Hz monitörde V-Sync açmak bu oyunda bir işe yaramaz gibi ama siz bilirsiniz.
bnm ekran 165 hz de oyuna girince 60 hz düşüyo otomatikmen

V-Sync benim bildiğim monitörün Hz sapitlemesidir ben bazı oyunlarda 200 FPS alırken V-Sync açınca 165 FPS sabitleniyor

Benim ekran 165 Hz de oyuna girince 60 Hz düşüyor otomatikman

Hocam oyuna girince oyun içinden Hz'i arttırabileceğiniz bir ayar vardır. Bu ayar belki 1920x1080 165Hz şeklindedir veya Hz ayrı olarak ayarlanıyordur. Bir kontrol edin.

Hocam oyuna girince oyun içinden Hz'i arttırabileceğiniz bir ayar vardır. Bu ayar belki 1920x1080 165Hz şeklindedir veya Hz ayrı olarak ayarlanıyordur. Bir kontrol edin.
yok metroda öle ayar yok bnm monitör 1080 de kullanmıyorum 1440 da kullanıyom ve düşürsemde sabit yükseltsemde sabit veriyo acaba oyun mu desteklemiyo fazla fps yi ondan mı veriyo v-sync açınca 60

Yeni konular

Geri
Yukarı