Metro Turizm Emniyet Kemeri Rezaleti

Edirne tarafından İstanbul'a giriyor olsan Mahmut Bey gişelerde her otobüsü çeviriyorlar neredeyse.
Ama şehir fark etmez, polisi arayacaksan da molada kimsenin olmadığı bir yerde ara :)
Otogar giriş vs.. yerlerde trafik şube kontrol yaparsa şikayet ettiğin ifşa olmasın :)

Karayolu Trafik Yönetmeliği’nin 150. Maddesi gereğince minibüs ve otobüslerde,
· Bütün koltuklarda emniyet kemeri bulundurulması ve kullanılmasının, (Yerleşim yeri içinde ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüsler (umum servis araçları hariç) ile dolmuş otomobillerindeki yolcular, geri gitme veya park yerlerinde 25 km/s. geçmeyen hızla seyreden sürücüler, ambulanslarda sürücü ve yanındaki oturma yeri dışında kalan ve hasta veya yaralıya müdahale nedeniyle özel pozisyonlarda bulunan görevliler hariç-)
· Seyahat eden yolcular koltuklarında oturduklarında ve araç hareket ettiğinde, emniyet kemerlerini bağlamaları konusunda SÜRÜCÜ, MUAVİN VEYA GRUP LİDERİ OALRAK TAYİN EDİLEN GÖREVLİ tarafından görsel-işitsel vasıtalarla uyarılmasının zorunlu olduğu ifade edilmiştir.
Ticari amaçla yolcu taşıyan üyelerimizin, trafik kazaları sonucu hukuki ve cezai sorumluluğunun doğmasının engellenmesi, ölüm ve yaralanmaların büyük oranda önlenmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’nün söz konusu yazısı ve eklerinin dikkate alınması ve uygulanması hususunu bilgilerinize rica ederiz.
TÜRSAB
Kısaca başlarından savmışlar. Klasik Metro Turizm. Daha üst mercilerle iletişime geçip konunun bir yerlere gelmesini sağlayabilirsiniz. Şu durumda tek yapılacak şey bu. Benim bildiğim emniyet kemeri olmayan araç muayeneden de geçmemesi gerekiyor. Bu nasıl geçmiş kaç senedir aklım almıyor.

Kesinlikle Metro Turizm i önermiyorum. Geçmişteki her seyahatimde illa ki sorunlar yaşadım. Koltuğum 2 kişiye satıldı. Maganda şoförler ile yolculuk yaptım. Asabi muavinler ile muhatap oldum. Kaza yaptık. Valiz içindeki eşyalarım hasar aldı.

Metro Turizm rezalet. Kaptanları yolda uyuyor. Bizzat başımıza geldi. Her 5 şehirler arası otobüs kazasının neredeyse hepsini de bu firma yapıyor. Adamlar kek bile dağıtmıyor.

Metro Turizm rezalet. Kaptanları yolda uyuyor. Bizzat başımıza geldi. Her 5 şehirler arası otobüs kazasının neredeyse hepsini de bu firma yapıyor. Adamlar kek bile dağıtmıyor.

Aynen katılıyorum servis yapmak için gerekli malzemeleri bile yok muavin servisi karton kutu ile yapmıştı dünkü seferde

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı