Mezuna kaldıktan sonra korkuyorum

RepoxK

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bu sene sayısal alan da 42bin sıralama yaptım, açıkta kaldım ve mezuna bıraktım. Mecbur olarak ama gerçekten bu seneki sınava girecek kişi sayısının artmasından korkuyorum ve hedefimi gerçekten yakından kaçırdığım için ders çalışma isteği bulamıyorum. Ne yapmalıyım? Sizce sanki işin içinden asla çıkamayacakmışım gibi hissediyorum, daha TYT denemesi çözmeye bile başlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
Öncelikle gelecek sene sınava bu sene gibi 2.5 milyon değil 5 milyon öğrenciye yakın rekor bir katılım olacak yani şöyle sen geçen sene çalıştığının 2 katı çalışman gerekiyor ama zaten daha önceden bir sınav deneyimin var bence sakin olup doğru bir şekilde planlı programlı çalışırsan başarıya ulaşabilirsin ama bu şekilde düşüncelere dalarsan çalıştığını anlamaz geriye atılırsın.

Merhaba, bu sene sayısal alan da 42bin sıralama yaptım, açıkta kaldım ve mezuna bıraktım. Mecbur olarak ama gerçekten bu seneki sınava girecek kişi sayısının artmasından korkuyorum ve hedefimi gerçekten yakından kaçırdığım için ders çalışma isteği bulamıyorum. Ne yapmalıyım? Sizce sanki işin içinden asla çıkamayacakmışım gibi hissediyorum, daha TYT denemesi çözmeye bile başlamadım.
Rahat olun boşverin kaç kişi girdiğini 5 milyon kişi giriyorsa bunun 4.8 milyonu size yaklaşamaz bile o yüzden ben işimi yapıyorum diyip ders çalışın. Unutmayın bir mezunun aşması gereken en büyük engel korku gerisi çorap söküğü gibi gelir uçarsınız zaten.

Geri
Yukarı