Mezuna kalınmalı mı?

Flakko

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir sayısal öğrencisiyim ancak fen derslerimde sadece kimya dersim iyi. Matematiğim de orta üstü. Ben son bir aydır edebiyat çalışıyorum ve netler hedeflediğim YBS bölümüne yetiyor ancak istediğim üniversiteye yetmiyor. YBS'de çoğu üniversite seçenekleri vakıf ancak ben Marmara Almanca YBS düşünüyorum. Bu yıl tam olarak eşitten hazırlanamadığım için tam potansiyelimi yapamam gibi geliyor. Marmara YBS Almanca için mezuna kalınır mı? Yoksa iyi bir vakıf üniversitesinde yüzde elli burslu mu okumalıyım? Bu arada İngilizce veya Almanca fark etmez.

Mezuna kalırsanız kurs gibi bir yere yazılmadan tekrar hazırlanmanız zor olur. Kursların da fiyatları bilindiği üzere çok uçuk fiyatlarda. Hadi diyelim kursa yazılmadınız alacağınız test kitapları, konu anlatım kitapları derken yine çok pahalıya patlar çünkü her şeye zam geliyor ve faiz arttırılmadığı sürece gelmeye de devam edecek. Ama ailenizin durumu yeterli ise denenebilir.

Mezuna kalırsanız kurs gibi bir yere yazılmadan tekrar hazırlanmanız zor olur. Kursların da fiyatları bilindiği üzere çok uçuk fiyatlarda. Hadi diyelim kursa yazılmadınız alacağınız test kitapları, konu anlatım kitapları derken yine çok pahalıya patlar çünkü her şeye zam geliyor ve faiz arttırılmadığı sürece gelmeye de devam edecek. Ama ailenizin durumu yeterli ise denenebilir.

Hocam ben kursun hiçbir faydasını görmedim gerçekten. Bu yıl gittim. Babam dediği için gittim ona da dedim gitsem de fayda gelmez diye. Geç anladı ama yapacak bir şey yok. Aile durumu yeter ama gerçekten kitaplar aşırı pahalanmış.

Hocam ben kursun hiçbir faydasını görmedim gerçekten. Bu yıl gittim. Babam dediği için gittim ona da dedim gitsem de fayda gelmez diye. Geç anladı ama yapacak bir şey yok. Aile durumu yeter ama gerçekten kitaplar aşırı pahalanmış.
Bende gitmiştim bir faydasını görememiştim şaşırmadım :D Ama evet kitaplar çok pahalılaştı ve ayda 1 test kitabı bitirdiğinizi varsayarsak 1 senede yine çok tutacak.

YBS benim de düşündüğüm bir bölüm her yıl Marmara daha yüksek kapatıyor yeni yeni değerleniyor bende eğer gelmezse mezuna kalmayı düşünüyorum iyi bir okulda eğitim almak bence daha iyi olur vakıf üniversitelerine gitmektense.

YBS benim de düşündüğüm bir bölüm her yıl Marmara daha yüksek kapatıyor yeni yeni değerleniyor bende eğer gelmezse mezuna kalmayı düşünüyorum iyi bir okulda eğitim almak bence daha iyi olur vakıf üniversitelerine gitmektense.

Bir de şimdi Türkiye'de o parayı vermek değer mi o da var? Yüzde elli burslar bile pahalı. En düzgün Sabancı ve Özyeğin de YBS bölümü var galiba. Sabancı'da ki de Yönetim Bilimleri Fakültesi adı altında geçiyor. Oranın sistemi biraz değişik bilen bilir. Bölüm yok orada. Direk fakülte var.

Geri
Yukarı