Mezuna kalmak mı yoksa Atatürk üniversitesinde mühendislik okumak mı?

chiro

Zeptopat
Daha fazla  
12. sınıfa ilk başladığımda temelim bile yoktu bir şekilde kendimi derslerde geliştirdim ancak yeterli olmadı şuan ki netlerimle sayısalda 150 bin gibi bir sıralama bekliyorum, sizce Atatürk üniversitesinde okuyup iyi yerlere gelebilir miyim yani eğitim kalitesi iyi mi bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Selam, ben Atatürk Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Fakültemizin hocaları gerçekten kaliteli ve bunu size de hissettiriyorlar. Eğer üniversiteye yakınsanız (şehir olarak) gelmenizi tavsiye ederim.
Ek olarak sormak istediğiniz soru varsa hazırım cevaplamaya.

Mezuna kalmak da bir seçenek, eğer çalışacağım diyorsanız ne güzel. Çalışmayacaksanız boşuna bir sene çöpe gitmesin.

Selam, ben Atatürk Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Fakültemizin hocaları gerçekten kaliteli ve bunu size de hissettiriyorlar. Eğer üniversiteye yakınsanız (şehir olarak) gelmenizi tavsiye ederim.
Ek olarak sormak istediğiniz soru varsa hazırım cevaplamaya.

Mezuna kalmak da bir seçenek, eğer çalışacağım diyorsanız ne güzel. Çalışmayacaksanız boşuna bir sene çöpe gitmesin.
Benim merak ettiğim asıl şey Atatürk Üniversitesinden mezun olursam ne kadar iş imkanına sahip olurum, diploması ne kadar değerli, staj imkanları nasıl. Yardımın için şimdiden sağ ol.

Benim merak ettiğim asıl şey Atatürk Üniversitesinden mezun olursam ne kadar iş imkanına sahip olurum, diploması ne kadar değerli, staj imkanları nasıl. Yardımın için şimdiden sağ ol.
Teknik üniversite okuman daha iyi olur ama sıralamaları da epey yüksek. Bir üniversite hedefi belirleyip gerçekçi hedef koyman senin için daha iyi olacaktır.

Benim merak ettiğim asıl şey Atatürk Üniversitesi'nden mezun olursam ne kadar iş imkanına sahip olurum, diploması ne kadar değerli, staj imkanları nasıl. Yardımın için şimdiden sağ ol.

Atatürk Üniversitesi, Türkiye çapında bilinen ve ilk 20'de olan bir üniversite bundan dolayı iş imkanlarının kötü olacağını zannetmiyorum. Zannetmiyorum dedim çünkü benim de o kadar bilgim yok maalesef. Staj için üniversite sitesinde birlikte çalışılan firmalar var, oradan yardım alabilirsiniz. Bölüme göre değişir bu firmalar çünkü bildiğiniz üzere.
Bizim bölümde TÜBİTAK, VESTEL gibi firmalar alıyor mesela. Ekte belirttiğim PDF dosyası ile kontrollerini sağlayabilirsiniz.

12. sınıfa ilk başladığımda temelim bile yoktu bir şekilde kendimi derslerde geliştirdim ancak yeterli olmadı şuan ki netlerimle sayısalda 150 bin gibi bir sıralama bekliyorum, sizce Atatürk üniversitesinde okuyup iyi yerlere gelebilir miyim yani eğitim kalitesi iyi mi bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi bölümlerde okuduğun üniversiteden ziyade yaptığın projeler ve teknik bilgin işe alımlarda daha önemli, o yüzden yazılabilir. Ancak özellikle mezunları sanayi sektöründe çalışan mühendislikler için (Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği gibi) marmara bölgesindeki bir üniversitede okumak daha iyi olur.

12. sınıfa ilk başladığımda temelim bile yoktu bir şekilde kendimi derslerde geliştirdim ancak yeterli olmadı şu anki netlerimle sayısalda 150 bin gibi bir sıralama bekliyorum, sizce Atatürk üniversitesinde okuyup iyi yerlere gelebilir miyim yani eğitim kalitesi iyi mi bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Hocam Atatürk Üniversitesi değil de Erzurum da olması daha çok korkutuyor bence.

Geri
Yukarı