Mezuna kalmanın dezavantajı var mı?

fenr1rr

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu sadece bir soru değil aynı zamanda öneri isteyeceğim bir yazı olacak. 11. sınıf bu sene bitti, bir arkadaşımdan duyduğum kadarıyla mezuna kalmak bir sonraki sene sınava girdiğinde seni dezavantajlı duruma sokuyormuş. Böyle bir şey var mı? Eğer varsa 12. sınıfta o sene sınava girmezsem mezun durumuna düşer miyim? Düşmüyorsam eğer kendimi sınava hazır hissedene kadar sınava girmeyi düşünmüyorum. Okullar bittiği için hocalarla da görüşemiyorum bu konuları. Yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversiteye kayıt olmazsan herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Ha bir de eğer 12. sınıfta okul birincisi isen sadece o yıl gireceğin sınav için geçerli olacak. Belki tek dezavantajı yığılmanın olmasıdır. Aksi halde başka bir şey gelmiyor aklıma.

O şekilde bir dezavantaj olduğunu hiç duymamıştım. Muhtemelen yoktur. Onun dışında bu yaz kendinizi deneyin evde gerçekten ciddi ve verimli şekişde çalışabiliyorsanız okul da dershane de zaman kaybı.

Bir üniversiteye yerleşip kayıt yapmadığın sürece hiçbir dezavantajı yok. Aksine mental olarak avantajın olacak. Okul olmadığı için boş vaktin çok olacak. Bu süre zarfında sınava daha iyi ve daha rahat hazırlanabilirsin. Ayrıca bir sene içinde daha fazla olgunlaşacaksın. Hayata dair bakış açın, görüşlerin değişecek.

Ben iki sene mezuna kaldım. :) Sonra yerleştim üniversite hemen bitti. Zaman hızlı geçiyor sınavlara kafanızı çok takmayın. Üniversite okumak kolay, iş bulmak çok zor.

Dezavantajın şu olabilir okulun olmadığı için kendi çalışma düzenini kendin kurman gerekiyor eğer düzenli biri değilsen günde 10 saat oyun oynarken falan bulabilirsin kendini ama eğer düzenimi oturtup çalışabilirim diyorsan pek bir dezavantajı yok ama 3, 4 yıl mezuna kalmayı tavsiye etmem konulardan ve okuldan iyice kopuyorsun. Sınava da hazır olmadan girmem demişsin bence girip tecrübe kazan, tercih yapmazsın. O sınav havasını yaşaman senin için avantajlı olur.

Dezavantajın şu olabilir okulun olmadığı için kendi çalışma düzenini kendin kurman gerekiyor eğer düzenli biri değilsen günde 10 saat oyun oynarken falan bulabilirsin kendini ama eğer düzenimi oturtup çalışabilirim diyorsan pek bir dezavantajı yok ama 3, 4 yıl mezuna kalmayı tavsiye etmem konulardan ve okuldan iyice kopuyorsun. Sınava da hazır olmadan girmem demişsin bence girip tecrübe kazan, tercih yapmazsın. O sınav havasını yaşaman senin için avantajlı olur.
Oyun oynamıyorum bilgisayarı bırakalı 2 sene oluyor bağımlı değilim bir kaç gün içinde dershaneye başlayacağım düzenimi oturtup geleceğimi şekillendirmeye bakacağım bu işlerin çocuk oyuncağı olmadığının farkındayım dolayısıyla boşlamam. Sınava girip tercih yapmadığım zaman mezun durumuna düşmüyor muyum bunu merak ettim. Bir arkadaşımdan duydum mezuna kalanların diploma notu 0 mı oluyormuş yarıya mı iniyormuş öyle bir şey.

Oyun oynamıyorum bilgisayarı bırakalı 2 sene oluyor bağımlı değilim bir kaç gün içinde dershaneye başlayacağım düzenimi oturtup geleceğimi şekillendirmeye bakacağım bu işlerin çocuk oyuncağı olmadığının farkındayım dolayısıyla boşlamam. Sınava girip tercih yapmadığım zaman mezun durumuna düşmüyor muyum bunu merak ettim. Bir arkadaşımdan duydum mezuna kalanların diploma notu 0 mı oluyormuş yarıya mı iniyormuş öyle bir şey.
Öyle bir şey yok. Eğer sınava girip tercih yapmazsan hiç bir şey olmuyor. Eğer tercih yapıp o okula kayıt yaptırmazsan diploma notun yarıya düşüyor ama tercih yapmazsan bir şey olmaz. Çalışma sürecinde başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı