Mezuniyete gitmek doğru mu olur?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba. Ben okuldan ayrıldım. Bir akrabamın etütüne gidiyorum. Bildiğimiz üzere de mezuniyet mezun olanlar için düzenlenir. Bende etüte 6 Ay önce başladım. 2 gün sonra da mezuniyet var. Gruba yazılmış yer ve saat. Bir dakika sonra da beni aradı oranın sahibi akrabam. Dedi ki sende geleceksin, etütteki herkes gelecek falan dedi de ama ben 2 yıl daha etütte olacağım da bilemedim yani. Birkaç arkadaş da 1 yıl etüte gelecek 4-5 kişiler. Onlar da gelecek. Bende gitsem mi acaba bilemedim? Ama gitmezsem de ayıp olur. Birisi var hiç sevmiyorum onu. Nereye gitsem, girsem biye yaptın niye geldin niye girdin falan diyor. Mesela deneme sınavına giriyorum sende mi gireceksin niye gireceksin diyor falan. O günde bir şey derse kavga ederim de bilemedim tam ne yapacağı mı?

Hayatın boyunca başkalarına göre mi yaşayacaksın? Her zaman saçma sapan konuşacak biri vardır eğer gitmek istiyorsan git. Bence mezuniyetler eğlenceli olur, gitmelisin.
Haklısınız. Benim tek isteğim gerginlik çıkmaması. Der ki yani sen mezun olmuyorsun ki sonradan geldin. Niye geldin ki falan der. Bende sana ne derim başlarız kavgaya artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı