İnceleme MF PRODUCT Strike 0563 İncelemesi

Evet, öncelikle şunu belirtmek isterim ki kısa bir inceleme yazısı olacak.

Klavyeyi 2 gün önce saat 17.00'den sonra sipariş ettiğim için bu gün elime ulaştı, Trendyol Express gayet hızlı çalışıyor ve satıcı da gayet hızlı kargoladı. İndirimde fiyatı 208,27TL'ye düşmüştü üzerine bir de Pokus kampanyası eklenince 133.27TL'ye almış oldum.

Paketleme:

Kutu ve paketleme fiyatına olan oranla beklentime gayet uygundu, daha önce MF Product ürünü almıştım ve hemen hemen aynı paketlemeyle geldi.

1660217991662.jpg

1660217991673.jpg

İçinden; kullanım kılavuzu, switch sökme aparatı, yedek switchler ve havalı torba içerisinde klavyemiz çıkıyor.

Malzeme Kalitesi Ve Genel Hissiyat:

Ürünün üst tarafı fırçalanmış alüminyum görünümünde plastikten oluşuyor, arka taraf ise tamamen normal plastik. Tuşların dokusu kötü değil, Türkçe karakterler belli bir süre kullanım sonrası silinecek hissiyatı veriyor. Kablo bildiğimiz klasik plastik kablo, paracord tercih edilseydi daha güzel olurdu fakat bu sayede maliyet daha düşük tutulabilmiş.

1660217991694.jpg

Alt taraftaki kaydırmaz kauçuk parçalar işini yapıyor fakat yükseltme ayaklarına kauçuk koyulmamış, zorlarsanız kayması muhtemel.

1660217991683.jpg

Yükseltme ayaklarını açıp klavyenin orta bölümündeki tuşlara biraz sert basarsanız klavyenin esnediğini fark edeceksiniz.

Işıklandırma:

Çoğu kullanıcının vazgeçilmezi, rengarenk ışıklar bunda da mevcut. 9 Farklı ışık modu mevcut fakat ben sevmediğim için tüm klavyelerimde kapalı veya düşük seviyede beyaz aydınlatmayla kullanıyorum.

1660217991650.jpg

Parlaklığı kesinlikle yeterli, tam parlaklıkta gece gözünüzü bile alabilir.

Switchler:

Daha önce adını duymadığım bir markanın switchleri, BSun diye bir marka. İnternette biraz araştırdığımda aslında fena değil denecek switchler de üreten bu markanın giriş seviyesi diyebileceğimiz klasik mavi switch modeli kullanılmış.

Artılar:
200TL altına alınabilecek benzer özelliklerde daha iyi bir ürün olmaması​
Mekanik olması​
Işıkların 9 farklı mod seçeneğine sahip olması​
Eksiler:
Plastik kalitesi​
Paracord kablo olmaması​
Yazılım desteği olmaması​
Mavi switchlerin çok sesli olması​
Tüm bunları göz önüne aldığımda klavyeye genel olarak 7/10 verebilirim.

Ayrıca yakın zamanda bu klavyeyi tamamen custom olarak sıfırdan yaptığım halin bir konusu da gelebilir, işlerden vakit bulabilirsem...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı