MGS V nasıl oynanır?

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Oyunu PS4'e aldım, bir girdim yarım saat sinematik, sürüne sürüne gidiyorum bir şeyler oluyor ama anlamıyorum. Sabrettim devam ettim ama baktım bu sinematikler bitmeyecek atladım bir süre sonra hepsini, ve en sonunda açık dünyaya atım ile birlikte girdim. Ardından dürbün ile bir yere baktım falan sonrasında bir üsse gitmem istendi, kontroller garip geliyor at ile koşma tuşunu bulamadım. Sonunda geldim üsse ve adamları işaretledim gizlice indirmeye başladım ama sonra yakalandım fark ettiler beni. Sonunda da öldüm.

Bu gereksiz bilgileri verdikten sonra, sadede gelirsek. Oyunu çözemedim, biraz garip geldi. PlayStation'dan aldığım için de iade edemiyorum. Oyunun güzel olduğu belli o yüzden etmek de istemiyorum zaten, Oyunun temel mantığını vs. anlatan bir video, rehber falan var mı? (Mesela at ile hızlı gitme var mı, varsa hangi tuş 😀)

Son düzenleyen: Moderatör:
L3 koşma sanırım internetten baktım. Oyundaki amaç görevler, rehine kurtarma, düşman bölgesi ele geçirme, düşman eşyaları yok etme falan var ve ekstradan base olan mother base diye geçiyor sanırım orayı geliştirmen gerek bayılttığın adamları Falcon balonu ile Base'ine gönderip iş verebiliyorsun falan filan.

L3 koşma sanırım internetten baktım. Oyundaki amaç görevler, rehine kurtarma, düşman bölgesi ele geçirme, düşman eşyaları yok etme falan var ve ekstradan base olan mother base diye geçiyor sanırım orayı geliştirmen gerek bayılttığın adamları Falcon balonu ile Base'ine gönderip iş verebiliyorsun falan filan.
Normal koşma öyle, ama atta değil. Görevlerden önce silah alabileceğim bir yer falan var mı mesela?

Normal koşma öyle, ama atta değil. Görevlerden önce silah alabileceğim bir yer falan var mı mesela?
Hocam, silahları TAB'a basıp orda silah yerinden puanla mı neyle alınıyo unuttum bir şeyle alıyorsunuz o size balonla kutu gönderiyor olduğunuz yere kargoyla. Ekstradan şeye de baktım atla koşma kare tuşuna basılı tutmaymış bir dener misiniz ?

Silahları mother base üzerinden üretmeniz gerekiyor operasyona girmeden önce oyun size ne almak istediğinizi soruyor arkadaşın olduğu ilk görev olduğu için orada sormaması normal sonraki görevlerde size ne tür ekipman almak istediğinizi ya da hangi yardımcıyı almak istediğinizi soruyor.

Silahları mother base üzerinden üretmeniz gerekiyor operasyona girmeden önce oyun size ne almak istediğinizi soruyor arkadaşın olduğu ilk görev olduğu için orada sormaması normal sonraki görevlerde size ne tür ekipman almak istediğinizi ya da hangi yardımcıyı almak istediğinizi soruyor.
Açık dünyada silahları droplayabiliyoruz üretme olayını hatırlamıyorum direk geliyor diye biliyorum. Ama ne karşılığında alıyoduk silahları unuttum.

Açık dünyada silahları droplayabiliyoruz üretme olayını hatırlamıyorum direk geliyor diye biliyorum. Ama ne karşılığında alıyorduk silahları unuttum.

Evet droplama var ama ilk önce silahları üretmek gerekiyor oyunda 5 tane departman çeşiti var silah üretmek için R&D'yi geliştirmek gerekiyor onu geliştirdikçe yapabileceğimiz silahların sayısı artıyor silahları craft etmek için belli başlı eşyalar gerekiyor onu da zaten silahın yanında söylüyor ne gerektiği oyunda zaten fazla craft malzemesi olmadığı için yapımı oldukça kolay.
Oyunu PS4'e aldım, bir girdim yarım saat sinematik, sürüne sürüne gidiyorum bir şeyler oluyor ama anlamıyorum. Sabrettim devam ettim ama baktım bu sinematikler bitmeyecek atladım bir süre sonra hepsini, ve en sonunda açık dünyaya atım ile birlikte girdim. Ardından dürbün ile bir yere baktım falan sonrasında bir üsse gitmem istendi, kontroller garip geliyor at ile koşma tuşunu bulamadım. Sonunda geldim üsse ve adamları işaretledim gizlice indirmeye başladım ama sonra yakalandım fark ettiler beni. Sonunda da öldüm.

Bu gereksiz bilgileri verdikten sonra, sadede gelirsek. Oyunu çözemedim, biraz garip geldi. PlayStation'dan aldığım için de iade edemiyorum. Oyunun güzel olduğu belli o yüzden etmek de istemiyorum zaten, oyunun temel mantığını vs. anlatan bir video, rehber falan var mı? (mesela at ile hızlı gitme var mı, varsa hangi tuş 😀)

Oyunu basit şekilde özetlemek gerekirse mgs 5 açık dünya gizlilik operasyon oyunu elindeki ekipmanlar ile sınırsız bir şekilde taktik kurabileceğiniz bir oyun oyunda yapabileceğinizin sınırı yok diyebilirim ister herkese sıkarak ister gizlilik ile oyunu oynayabilirsiniz. Oyunda hem ana görev hem yan görev var oyunun hikayesi tırt olduğu için tavsiyem ana görevden direk ilerlemeyin oyunda bir sürü ekipman ve silah var onları da açmanın yolu yan görevlerden geçiyor bir görev örneği vermek gerekirse herhangi bir görevi seçtiniz oyun size helikopterin indirme yerini sorar tavsiyem en yakın yere olmasıdır ondan sonra techizat ekranı gelir burada almak istediğiniz silahları seçebilir modifiye edebilirsiniz almak istediğiniz arabayı ve oyunun ilerleyen safhalarında açılacak yardımcıları buradan seçiyoruz onayladıktan sonra haritaya helikopter ile bırakılıyoruz burada oyun size yapmanız gereken görevi veriyor bu bazen rehine kurtarma, araba patlatma veya bir bilgi ele geçirme olabilir bu kısımda tamamen özgürsünüz görevi nasıl yapacağınız size kalmış bitirdikten sonra helikopteri çağırıp ana üssünüze geri uçmanız gerekiyor veya haritanın dışına koşarak çıkmanız gerekiyor ve tebrikler görev başarılı bir şekilde tamamlandı. Oyunda craft metarieller var bunlar camplarda kutu şeklinde olur onları almaya özen gösterin ve açık dünyada bulacağınız bitkilerde önemlidir sakinleştirici mermiler ya da diğer craft malzemeleri bu bitkilerden yapılıyor oyunda bir para sistemide var görevden göreve para kazanıyorsunuz. Oyunun bir diğer temel amacı iste ana üssümüzü geliştirmek 5 tane departman var sizin için en önemli olanı r&d yani araştırma ve geliştirme diğerleride önemli ama öncelik vermeniz gereken bu r&d geliştirilirse yeni silah ve ekipmanlar açabilirsiniz oyunun en kaba özeti bu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı