MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’nin 2017'de attığı “Japonya” tweeti sosyal medyada gündem oldu!

Japonya'daki binalar daha sağlam ve müteahhitler malzemeden çalmıyor

Sizce her şey müteahhitin suçu mu? İzin ve denetim yetkisi olanlardan hiç bahsediyor muyuz? Verilen ruhsatları, imar planlarını vesaire kim takip edip denetliyor? Marmara depreminde kamusal sorumluluğu olan üst düzey yetkiler yargılandı mı mesela? Veya 2011'de gerçekleşen Van depreminde? Nedense her şey müteahhitin suçu ama, kamu yetkililerinin hiçbir suçu yok.

Zihniyet arkadaşım zihniyet. Sadece müeahhit olsa neyse de, baştan sona kadar zihniyet bozuk. Herkes işini yarım yamalak yaptığı için böyle. Neden Japonya gibi değiliz sorusunun cevabı budur. Bizim millet olaylardan kolay kolay ders çıkaran bir millet değil. Bunu tekrar öğrenmiş olduk.

Müteahhiti suçlamak işin kolayına kaçmaktır bana göre. Bu işin arka planında kim varsa herkes cinayetten yargılanmalı.

Devlet bahçeli'ye ilk kez katılıyorum.

Kimse sana Japonya ol demiyor, depremde yıkılmadan duran binalar da var. İsteyince oluyor, malzemeden çalmayıp binaları düzgün yapsınlar. Yeterli.

Adam doğru diyor neden kabulenmiyorsunuz o kadar uyarıyorlar depreme karşı tedbirli olan onlarca mütahit ucuza mal bulmak için kolonları ve kirişleri ince tutuyor biz bir Japonya olamayız bu akıl ile daha çok çürük binalar ile mezar yapmaya devam edecekler.

Devlet Bahçeli'nin adeta katı bir şekilde düşman olduğu bir siyasi görüşe ve oluşuma karşı yıllar içerisinde gelmiş ve genel başkanlık yapmış olduğu partiyi çeşitli bahaneler eşliğinde getirtmiş olduğu noktayı anlayabilmek için alim olmaya veya kendisinin geçmişini hatırlatmaya açıkçası gerek yok.

Bahçeli'nin bu hamlesi partisinde yer alan milliyetçi-sağ kitlenin doğrudan kendi partisinden bölünmüş olan partiye katlanarak kaymasına yol açtığı gibi, kendisini siyasi olarak sadece üst perdedeki kişinin her dediğine ''onay'' vererek bağırarak meclis konuşması yaptığı bir konuma getirdi.

Popüler bir siyasi görüşe sahip olan bir siyasi oluşum, yıllar içerisinde siyasi zehirlenme yaşayan bir yaşlının ellerinde ancak bu kadar iyi bir şekilde yok edilebilirdi.

Son düzenleme:
Devlet bahçeli'nin adeta paralel evrenden attığı bu tweet bugün ortaya çıktı ve sosyal medyanın gündemi haline geldi. Ben de sayın bahçeli'ye ilk kez katılıyor ve forumu bu konu hakkında düşünmeye davet ediyorum. Hep birlikte düşünmemiz gerekiyor!

Eki Görüntüle 1671663

Piskivüt amcanın tükürdüğünü yalamasına alıştık.😃😃😃

Geri
Yukarı