MI 11 Lite vs MI 10T Lite vs POCO X3 Pro

Kamera olarak A52 daha iyi hocam ama dediğiniz gibi fark atmıyor diye biliyorum bende.
Mi 11 Lite'ında kamerası başarılı çünkü ama kamera sensörü kadar yazılımda önemlidir siz GCAM kurdunuz mu cihaza?

Çünkü MIUI'ın kamera yazılımı rezalet diye biliyorum.
Ben GCAM kurunca sanki kamerayı değiştirmiş gibi hissetmiştim Note 9S cihazımda.

A52 OIS vs. konusunda daha çok öne çıkıyor hocam. Onun dışında pek fark göremedim nedense. Şahsen hem GCAM hem de Xiaomi'nin kamera yazılımını kullandım, çok fark ettirmiyor diyebilirim. Modelden modele değişiyor da olabilir GCAM mevzusu.

A52 OIS vs. konusunda daha çok öne çıkıyor hocam. Onun dışında pek fark göremedim nedense. Şahsen hem GCAM hem de Xiaomi'nin kamera yazılımını kullandım, çok fark ettirmiyor diyebilirim. Modelden modele değişiyor da olabilir GCAM mevzusu.

Hocam Config falan atılıyordu GCAM'da o zaman fark daha belirgin oluyordu diye biliyorum ancak söylediğiniz gibi modelden modele değişkenlik gösteriyordur belki de.

Ekran olarak rakiplerinden geride.
İşlemci olarak daha iyi rakiplerine göre ancak X3 Pro ona dahil birçok cihaza işlemci yönünden fark atıyor.

Yani iki kullanım alanında da diğer cihazlara fark atmıyor.
Şimdiki telefonumda MI hesabından dolayı da farklı bir telefona yönelmek istemiyorum. Direk hesabımı girdikten sonra kendi optimizasyonla uğraşsın istiyorum. Yedekleme vs. uğraşamam.
GCAM nedir? Ayrıca bu ROM atma mevzusunu da açıklar mısınız? Ben şuanki telefonumda global ROM kullanıyorum. EU rom daha mı sorunsuz? Öyle bir şeyler duydum. Detaylıca açıklar mısınız?
@HaWlI KuLlANIcI hocam şu GCAM ve ROM'u anlatır mısınız?

Son düzenleme:
GCAM nedir? Ayrıca bu ROM atma mevzusunu da açıklar mısınız? Ben şuanki telefonumda global ROM kullanıyorum. EU rom daha mı sorunsuz? Öyle bir şeyler duydum. Detaylıca açıklar mısınız?

GCAM dediğimiz şey Google'ın kamera yazılımı. (Google Camera.) Bazı markaların kamera yazılımları kötü olabiliyor, kullanıcılar da GCAM yükleyerek çözüyorlar sorunu. GCAM çekilen fotoğrafların kalitesini bile etkileyebiliyor telefon modeline göre.

ROM olarak da EU ROM daha sorunsuz mu bilemiyorum, ama çok fark edeceğini sanmam.

Şimdiki telefonumda mı hesabından dolayı da farklı bir telefona yönelmek istemiyorum. Direk hesabımı girdikten sonra kendi optimizasyonla uğraşsın istiyorum. Yedekleme vs. uğraşamam.

GCAM nedir? Ayrıca bu ROM atma mevzusunu da açıklar mısınız? Ben şu anki telefonumda global ROM kullanıyorum. Eu ROM daha mı sorunsuz? Öyle bir şeyler duydum. Detaylıca açıklar mısınız?
@HaWlI KuLlANIcI hocam şu GCAM ve ROM'u anlatır mısınız?

Hocam Custom ROM cihazın işletim sistemini değiştirmek diye biliyorum.

Android 7 cihaza Custom ROM atarak Android 10 yapabilirsiniz mesela.
Bununla beraber isterseniz hafif bir Custom ROM kurarsınız isterseniz çok güvenli isterseniz fazlasıyla özelleştirilebilir bir ROM kurarsınız.

Artıları sayılamayacak kadar fazla yani.

MIUI cihazlar çok fazla sorun çıkarttığı ve Xiaomi'nin donanımsal olarak rakiplerinden çoğu zaman üstün olduğu için Xiaomi cihaz önerirken ROM atabilirseniz çok iyi olur denilir genellikle.

GCAM ise Google kamera kısaca.
Google pixel cihazlarda kullanılan uygulama diye biliyorum.

Kamerada sensör kadar yazılımda önemli olduğu için GCAM kullanmak bazı cihazlarda sanki farklı bir kamera kullanıyormuşsun hissi veriyor.

Hocam Custom ROM cihazın işletim sistemini değiştirmek diye biliyorum.

Android 7 cihaza Custom ROM atarak Android 10 yapabilirsiniz mesela.
Bununla beraber isterseniz hafif bir Custom ROM kurarsınız isterseniz çok güvenli isterseniz fazlasıyla özelleştirilebilir bir ROM kurarsınız.

Artıları sayılamayacak kadar fazla yani.

MIUI cihazlar çok fazla sorun çıkarttığı ve Xiaomi'nin donanımsal olarak rakiplerinden çoğu zaman üstün olduğu için Xiaomi cihaz önerirken ROM atabilirseniz çok iyi olur denilir genellikle.

GCAM ise Google kamera kısaca.
Google pixel cihazlarda kullanılan uygulama diye biliyorum.

Kamerada sensör kadar yazılımda önemli olduğu için GCAM kullanmak bazı cihazlarda sanki farklı bir kamera kullanıyormuşsun hissi veriyor.
Şimdi bu telefonu alsam hangi ROM'u atmalıyım? Ayrıca redmi note 10 pro'ya da baktım. Kağıt üstünde daha iyi gibi gözüküyor fakat daha kalitesiz oluyor değil mi? Ne alayım bilemedim.

Bu üçü arasından Mi 11 Lite tavsiye ederim. Samsung cihaz düşünüyorsanız A52 olabilir, kendim kullanıyorum oldukça güzel telefon.

Xiaomi telefon alırsanız rom attıktan sonra garanti bozulacak. Bilginiz olsun. Ben kesinlikle A52 tavsiye ederim size, ne rom ile uğraştırır sizi ne de başka şeyle. One UI'ın kalitesini hissedersiniz.

Şimdi bu telefonu alsam hangi ROM'u atmalıyım? Ayrıca Redmi Note 10 Pro'ya da baktım. Kağıt üstünde daha iyi gibi gözüküyor fakat daha kalitesiz oluyor değil mi? Ne alayım bilemedim.

Hocam ROM atmanın daha birçok öğrenilecek yani var. Yanlış bir şey yaparsanız cihaz brick olabilir ama öğrendikten sonra çok çok zor brick olma ihtimali.

Bende bu Custom ROM'lardan çok fazla anlamıyorum ayrı bir konu açarsanız daha yardımcı olurlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı