Çözüldü Mi 11 Ultra TWRP NO_SUCH_PARTITION a_b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese mutlu, sağlıklı yeni yıl diliyorum.
1 hafta önce direnç yapılmış mi 11 Ultra cihaz aldım. Xiaomi telefon alır almaz ilk yaptığım şey Endonezya ROM yüklemek çünkü global ROM aşırı sorunlu oluyor en kaliteli üst düzey cihaz bile kendisinden soğutabiliyor.
3 gündür cihaza TWRP kurmaya çalışıyorum ama ne yaptıysam her defasında "NO_SUCH_PARTITION a_b" hatası veriyor. Yabancı birkaç forumda okudum "Fastboot flash recovery" şeklinde TWRP atılamıyormuş cihaza, çünkü kurtarma bölümü yokmuş. Ne alaka anlamadım. "Fastboot boot recovery" şeklinde atılması gerekiyormuş ama bu şekilde yaptığım zaman sistem yazılımını yani ROM'u kullanamayacağım yani cihazı tekrar ROM atana kadar açamayacağımı düşünüyorum. Tek derdim TWRP atıp Endonezya ROM atmak. Yardımcı olabilecek birisi varsa şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Peki hocam bu işlemi yapar yapmaz direkt olarak TWRP'den ROM atmamız gerekiyor değil mi? Yani Fastboot boot recovery ile TWRP kurduk diyelim bir şey yapmadan çıkarsak cihaz eskisi gibi boot olacak mı yoksa TWRP'ye mi atacak kendini?

Cihazda herhangi bir değişiklik olmayacak, eskisi gibi boot olacak. Yeniden başlattığınızda TWRP ekranını görmeyeceksiniz, Recovery'i açarsanız normal recovery ekranı açılacak.

Fakat stock ROM atacaksanız TWRP zorunlu değil onu da belirteyim. custom ROM atarken de kolaylık olması için kullanıyorlar. Yoksa Fastboot komutları ile custom rom, sp flash tool, qflash tool ve mi flash tool ile de stock rom atılabilir rahat bir şekilde.
Stock rom yüklerken twrp'ye gerek yok.

Ayrıca fastboot boot recovery komutunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Daha sonrasında sistem zaten normal şekilde açılacaktır.

Stock ROM yüklerken TWRP'ye gerek yok.

Ayrıca Fastboot boot recovery komutunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Daha sonrasında sistem zaten normal şekilde açılacaktır.

Tamam da hocam benim anlamadığım ve cevap bulamadığım soru şu. Fastboot "boot" recovery yaptığımızda Recovery'i ROM'un yani sistem dosyasının üzerine yazmayacak mı? Yani telefonu açmaya çalıştığımız zaman kalıcı olduysa sadece recovery açılacak eğer kalıcı olmadıysa sürekli logoda kalıp brick olacak. Yanlış mı düşünüyorum?

Tamam da hocam benim anlamadığım ve cevap bulamadığım soru şu. Fastboot "boot" recovery yaptığımızda Recovery'i ROM'un yani sistem dosyasının üzerine yazmayacak mı? Yani telefonu açmaya çalıştığımız zaman kalıcı olduysa sadece recovery açılacak eğer kalıcı olmadıysa sürekli logoda kalıp brick olacak. Yanlış mı düşünüyorum?

Evet yanlış düşünüyorsunuz 😃

Evet yanlış düşünüyorsunuz 😃

Hocam şimdi şöyle. Boot dediğimiz olay cihazın yazılımı yani cihazı açtığımız zaman gelen MIUI ekranı ve genel olarak cihazı kullandığımız yazılım değil mi? Bunun üzerine TWRP kurarsak tekrar ROM atmadan cihaz nasıl boot olacak açılacak bunu kastediyorum. Aydınlatırsanız çok sevinirim.

Hocam şimdi şöyle. Boot dediğimiz olay cihazın yazılımı yani cihazı açtığımız zaman gelen MIUI ekranı ve genel olarak cihazı kullandığımız yazılım değil mi? Bunun üzerine TWRP kurarsak tekrar ROM atmadan cihaz nasıl boot olacak açılacak bunu kastediyorum. Aydınlatırsanız çok sevinirim.

Hocam tek seferlik boot edeceğiz zaten bir sıkıntı oluşmaz. Bir Linux dağıtımının live ISO'sunu başlatmak ya da Windows to go gibi düşünebilirsiniz.

He bir de TWRP boot yazılımı değil recovery yazılımı. Adı üstünde Team Win "Recovery" Project

Hocam tek seferlik boot edeceğiz zaten bir sıkıntı oluşmaz. Bir Linux dağıtımının live ISO'sunu başlatmak ya da Windows to GO gibi düşünebilirsiniz.

He bir de TWRP boot yazılımı değil recovery yazılımı. Adı üstünde Team Win "recovery" project.

Peki hocam bu işlemi yapar yapmaz direkt olarak TWRP'den ROM atmamız gerekiyor değil mi? Yani Fastboot boot recovery ile TWRP kurduk diyelim bir şey yapmadan çıkarsak cihaz eskisi gibi boot olacak mı yoksa TWRP'ye mi atacak kendini?

Cihazda herhangi bir değişiklik olmayacak, eskisi gibi boot olacak. Yeniden başlattığınızda TWRP ekranını görmeyeceksiniz, Recovery'i açarsanız normal recovery ekranı açılacak.

Fakat stock ROM atacaksanız TWRP zorunlu değil onu da belirteyim. custom ROM atarken de kolaylık olması için kullanıyorlar. Yoksa Fastboot komutları ile custom rom, sp flash tool, qflash tool ve mi flash tool ile de stock rom atılabilir rahat bir şekilde.

Çözüm

Fakat stock ROM atacaksanız TWRP zorunlu değil onu da belirteyim. custom ROM atarken de kolaylık olması için kullanıyorlar. Yoksa Fastboot komutları ile custom ROM, SP Flash Tool, qflash tool ve Mi Flash tool ile de stock ROM atılabilir rahat bir şekilde.

Hocam şu an PC'ye ulaşma imkanım yok bugjaeger ile kuracağım TWRP'yi. Bir de size bir şey sormak istiyorum. Bu cihaza direnç yapılıp yapılmadığını nasıl anlayabilirim?

Hocam şu an PC'ye ulaşma imkanım yok bugjaeger ile kuracağım TWRP'yi. Bir de size bir şey sormak istiyorum. Bu cihaza direnç yapılıp yapılmadığını nasıl anlayabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı