Mi 13T vs S23 FE

Ana kamera sensörleri birebir aynı, ikisi de Dual tetrapixel ve 1/1.57". Tek fark isimlendirme, S22'de GN5, S23 FE'de GN3 barınıyor. Asıl fark yardımcı kameralarda, S23 FE'de bulunan telephoto sensörü, S20 FE'deki telephoto sensörü ile aynı, Zoom tarafında S22 hissedilir şekilde daha iyi olacak, Ultra geniş açı sensörü için de aynı şey geçerli. Pil ve termal başarım konusunda ise S23 FE'nin ezici bir üstünlüğü var, bu aşırı blitzliyor S22'yi. Telephoto ve Ultra geniş açı sensöründeki farka sürekli vah vah diyeceğinizi düşünmüyorum, spesifik konulardan öte en çok kullanacağınız sensör ana sensör zaten.

Hocam maksimum 21 bütçeyle, öncelik olarak kamera, batarya ve genel performans açısından üzmeyecek hangi cihazı önerirsin? Yurt içi olarak S23FE sıfır alabilirim veya S22 var bunun haricinde GT2 Pro var. Yurt dışı olarak seçenek çok da S23Plus ve S22 Ultra düşünüyordum pek güvenemiyorum da açıkçası, Xiaomi'ler epey popüler kamera konusunda çok iyi performans vermiyor gibi özellikle ön kamerada, Mate 50 Pro falan da var ama elden çıkarırken de rahatça satılabilecek bir şey olsun diyorum. Kamera için program da kurabilirim GCAM iyi iş çıkarıyor gibi.

Hocam maksimum 21 bütçeyle, öncelik olarak kamera, batarya ve genel performans açısından üzmeyecek hangi cihazı önerirsin? Yurt içi olarak S23FE sıfır alabilirim veya S22 var bunun haricinde GT2 Pro var. Yurt dışı olarak seçenek çok da S23Plus ve S22 Ultra düşünüyordum pek güvenemiyorum da açıkçası, Xiaomi'ler epey popüler kamera konusunda çok iyi performans vermiyor gibi özellikle ön kamerada, Mate 50 Pro falan da var ama elden çıkarırken de rahatça satılabilecek bir şey olsun diyorum. Kamera için program da kurabilirim GCAM iyi iş çıkarıyor gibi.
S22'nin pili bayağı blitzliyor, zira şarjı hızlı da doldurmuyor, bu yüzden ona overall diyemeyeceğim. Pilden feragat ederim derseniz alın geçin. GT 2 Pro ve S23 FE modelleri kelimenin tam anlamıyla overall, GT 2 Pro'ya LMCam kurmanız neticesinde ana kamera performansları yakın ancak S23 FE'nin telephoto sensörü var, önceliği kamera olan birisi için göz ardı edilemez bir avantaj. Premium deneyim noktasına gelecek olursak; bu konuda GT 2 Pro ile S23 FE yakın bile değil, GT 2 Pro, ince çerçeveli zarif bir cihazken, S23 FE'nin A54 kasası onu bu karşılaştırmada ezici üstünlükle kaybettirmeye yeter.

Seçim size kalmış, ben arayüzden, yardımcı sensörlerden (ana sensör çok yakın) ve görece tasarımdan dolayı S23 FE'nin mor rengini alırdım. Ayrıca GCam da telephoto sensörü ve ultra geniş açı sensörü aşırı kötü çalışıyor, gerçi GT 2 Pro'da telephoto sensörü barınmıyor ancak ultra geniş açı sensörünü kullanacağınız esnada stok kamera kullanın.

GT 2 Pro'da mikroskop kamera var. Bir nesneye 20x ve 40x ölçüsünde zoomlar yapabiliyor. Baya ilginç fotoğraflar ortaya çıkartıyor. Ayrıca geniş açı kamerası 150 derece, gerçekten geniş bir perspektif sunuyor. Segmentindeki diğer cihazların yardımcı kameralarına göre böyle bir farkı var.

Merhaba,
Yeni telefon alacağım, şu an Mi 11 Lite kullanıyorum ve kullanım sürecinden gayet memnunum (eski telefonum da Mi 8 SE idi). İlk seçeneğim, Samsung internet mağazasından eğitim indirimiyle 22.300 liraya S23 FE 256 GB + Buds 2 Bluetooth kulaklık almak. Yakın zamanda Galaxy Watch 6 aldım, bu yüzden Samsung telefonları araştırdım normalde bütçeme kıyasla en uygun Mi telefonu alacaktım.
Diğer seçeneğim, yine internette bir siteden 25.000 liraya Mi 13T almak. (İşlemci dışında overall daha iyi bir cihaz gibi ekran/gövde oranı, ekran Hz değeri, kamerası vs.)
Yardım eder misiniz, şu an kulaklık ve saat yüzünden Samsung almaya yakınım ama Xiaomi'de elde ettiğim kullanıcı memnuniyetini alır mıyım bilemiyorum.
Samsung da aldığım eğitim indirimi için yanında bir şey almamam gerekiyormuş, sadece telefon 22.300 lira. Yanlış bilgi olmasın (merak eden için kulaklık da 1600'e falan bulunuyor internette, beraber 24.000' denk geliyor).

Geri
Yukarı