Mi 4A R4AC routera OpenWrt nasıl yüklenir?

sanituygun

Picopat
Linkteki videoya bakarak Xiaomi Mi 4A (R4AC) model routera OpenWrt yüklemeye çalışıyorum. Routerı kablosuz tekrarlayıcı modda kendi modemimin şifresini girerek internete bağlayınca router IP'sini 192.168.0.10 olarak atıyor. Ubuntu ağ ayarlarında ise neredeyse 20 haneli bir IP gözüküyor. Aslında Xiaomi'nin default IP'sini (192.168.31.1) girerek işlemleri yapmak gerekiyor. Ama bu tekrarlayıcı modda ana makinede de 192.168.31.1'le router arayüzüne giremiyorum. Bu yüzden sonu 0.10 olanı yazmam gerek. Bu sefer de kodlar ilerlemiyor. İşlemleri yaparken 20 haneli IP'yi de terminale yazamıyorum. Routeri modeme kabloyla bağlayıp denediğimde ise 192.168.31.1 çalışıyor ve son adıma kadar gidiyor. Ne yazık ki son adım rebootingde takılı kaldı ve router brick oldu. Sonra düzelttim ama Çin versiyonu o da. Şimdi benim ne yapmam gerek? Yine routeri kablosuz mu bağlamalıyım modeme? Yoksa kabloyla routeri modeme bağlayıp tekrar mı denemeliyim? Router bilgisayara Ethernet kablosuyla bağlı zaten. Ama ne kadar video izlediysem hep bir kablo var yani modeme routeri kimse kabloyla bağlamıyor. Diyelim ki hiç routeri kurmadan internetsiz modsuz yapayım. O zaman da internet yok nasıl yükleme yapacağım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir şekilde deneye deneye MiR4A modeli için olan OpenWRT yazılımını kurmayı başardım. Bu sefer de 5G özelliğini kullanamıyorum.Acaba kimse var mıdır bu olaylardan anlayan?

Son düzenleme:
hocam buradan mi aldiniz ben buradan alsam kurabilir miyim?

bir de routerı başka bir odaya koyup routerdan ethernetle bilgisayarıma interneti aktarabilir miyim openwrt kurulu haldeyken?

Yeni konular

Geri
Yukarı