Mi 9T garip Antutu sonuçları

Global ve Çin sürümleri mevcut, Global olanı genellikle kullanılandır. Çin sürümü sadece Çin'de kullanılıyor diye biliyorum. Çin ROM'unu yüklediğimde ise sadece Çince vardı, farklı uygulamalar vardı içerisinde.

Global ve Official aynı anlama gelmemektedir.

Official dediğimiz, Xiaomi'nin kendi yayınlamış, güncelleştirme yayınlamış olduğu ROM'dur.

Custom ROM dediğimiz ise, gönüllü geliştirici arkadaşların ROM üzerinde performans iyileştirmesi, bir kaç değişiklik yapması ve benzeri, daha sonra ise bunları açık kaynak kodlu olarak paylaşması. Mesela ben EU ROM kullanıyorum, Official ROM'dan daha çok performanslı ve bir çok özelliği bulunmaktadır.

Ben teşekkür ederim. :)
Benim ROM um Global yazdığı EU ROM mu oluyor peki şuanda? Biraz yordum sizi kusura bakmayın, bu konularda öğrenmem gereken şeyler var.

Benim ROM um Global yazdığı EU ROM mu oluyor peki şuanda? Biraz yordum sizi kusura bakmayın, bu konularda öğrenmem gereken şeyler var.
Estağfurullah. EU ROM, geliştirici ekibidir. Custom bir ROM'dur. Dilerseniz, MIUI Türkiye Forumu burası Xiaomi Türkiye'nin Fan Forumudur. A'dan Z'ye her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Reklam yapmak amacında değilim, ben Max 2 Cihazı kullanıcısıyım, Xiaomi kullanan herkesin mutlaka takılması gereken bir forumdur kısacası. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı