Mi 9T Pro'da rastgele zamanlarda rastgele kişiler siliniyor

Zübeyir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Xiaomi Mi 9T Pro kullanıcısıyım. İlk aylarda bu sorun var mıydı emin değilim. Belki de farkında değildim. İşe başlayıp da bir sürü telefon numarası yükledikten sonra fark edebildim sanırım. Sorun şu: Telefonumdaki kişiler rastgele zamanlarda siliniyor. Hepsi değil. Bazıları. Mesela bugün iki arkadaşımın numarası siliniyor. Geri yüklüyorum. 1 hafta sonra bir bakıyorum ki farklı 10 kişinin numarası gitmiş, mesela. Google contacts uygulaması var varsayılan olarak. Senkronizasyon açık. Senkronizasyonu kapattığım dönem de oldu. O zaman da silindi rastgele numaralar. İşin garibi bazen şu oluyor: Silinen bir numarayı isim arayarak bulamıyorum, kişi listemde yok, silinmiş; ama numarasını tuşlayıp aradığımda adı görünerek o kişiyi arayabiliyorum. İnternette buna dair bir şey bulamadım.
* Senkronizasyonu açık ya da kapalı yapmam bir şeyi değiştirmedi.
* Başka bir kişiler uygulaması yüklemeyi denemedim çünkü App Store'dakilerin yorumları kötüydü ve güvenemedim.

Ben de aynı telefonu kullanıyorum. Android sürüm yükseltmesinde sapıttı uygulamalar. Kimisi eski izinlerle devam ederken kimi uygulama ilk kuruluyor gibi yetki istiyordu daha önce verdiğim halde. Miflash ile güncel uluslarası ROM yükledim düzeldi. Senin problemle ilgili midir bilmiyorum ama bunları yaşadım.
Bu arada marketteki harici SMS ve rehber uygulamalarını dikkatli seçin. Ücretsiz hizmette ürün siz oluyorsunuz ve her uygulamanın rüyası olan mesajlaşma yetkisi gibi kritik yetkileri veriyorsunuz haliyle.

Ben de aynı telefonu kullanıyorum. Android sürüm yükseltmesinde sapıttı uygulamalar. Kimisi eski izinlerle devam ederken kimi uygulama ilk kuruluyor gibi yetki istiyordu daha önce verdiğim halde. Mi Flash ile güncel uluslarası ROM yükledim düzeldi. Senin problemle ilgili midir bilmiyorum ama bunları yaşadım.
Bu arada marketteki harici SMS ve rehber uygulamalarını dikkatli seçin. Ücretsiz hizmette ürün siz oluyorsunuz ve her uygulamanın rüyası olan mesajlaşma yetkisi gibi kritik yetkileri veriyorsunuz haliyle.

Güncel flash ROM nedir? Ne işe yarar? Nasıl yüklenir bilmiyorum. Nereden öğrenebilirim ve bunlar nedir tam olarak? Belki faydası dokunur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel flash ROM nedir? Ne işe yarar? Nasıl yüklenir bilmiyorum. Nereden öğrenebilirim ve bunlar nedir tam olarak? Belki faydası dokunur.
Güncel Windows 10 format kalıbı ile format atmak ile aynı işlem aşağı yukarı. YouTube ve sitelerde tarifi var ama bu işlemleri bootloader kilidi açık telefonlara yapılıyor. Telefonu garanti dışı yapar bootloader kilidini açmak. O işe bulaşma bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı