Mi 9T satılıp iPhone 7 Plus alınır mı?

BaranHB

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Mi 9T 64 GB TR garantisi devam eden nokta hatasız cihazım var,bunu satıp kafa kafaya fiyata 7 Plus almayı düşünüyorum.

Kısacası cebimden para çıkmayacak sadece telefon değiştireceğim sizce iyi mi yapmış olurum yoksa başka cihaz mı bakmalıyım ?

İşlemci kamera stabilite konusunda kuşkum yok,ama malum İP'lerde ekran küçük ve kalite HD+..Birde bataryasında hızlı şarj vs yok.
Şuan kullandığım cihaz da hızlı şarj,komple ekran felan olduğu için biraz da kararsızım.

Bence kötü yapmış olursunuz. iPhone 7'nin ekranı biraz küçük. Ayrıca donanım özellikleri de biraz daha kötü kalıyor. Sonuçta 2016'da çıkmış bir telefon. Ben olsam satmazdım ama iPhone kullanmak istiyorsanız satabilirsiniz.

Hocam şarj aleti ile yaşamaya alışmanız gerekebilir bir süre sonra. Haberiniz olsun.
Arkadaşlar Mi 9T 64 GB TR garantisi devam eden nokta hatasız cihazım var, bunu satıp kafa kafaya fiyata 7 Plus almayı düşünüyorum.

Kısacası cebimden para çıkmayacak sadece telefon değiştireceğim sizce iyi mi yapmış olurum yoksa başka cihaz mı bakmalıyım?

İşlemci kamera stabilite konusunda kuşkum yok, ama malum İP'lerde ekran küçük ve kalite HD+.bir de bataryasında hızlı şarj vs yok.
Şu an kullandığım cihaz da hızlı şarj, komple ekran falan olduğu için biraz da kararsızım.

Bu arada ekran kalitesi 7 Plus'ta FHD. Mi 9T ye yakın.

Eğer Xiaomi'nin arayüzünden şikayetçiyseniz ve stabilite beklentiniz varsa bence değişim yapmaya değer. 7 Plus'ın ekranı HD+ değil FHD'dir bu arada. Çözünürlük açısından pek fark yok fakat AMOLED-IPS farkı var. Bir de Apple daha kapalı bir platform. Eğer Android'de aktif bir şekilde apk, müzik indirme uygulamaları vb. şeyler yüklüyorsanız afallayabilirsiniz. Bu iki faktör haricinde her türlü Apple tercih etmenizi öneririm.

Anladığım kadarıyla 7 Plusa geçmeye değmeyecek.
Peki Mi 9T nin bir,iki gömlek üstünde önerebileceğiniz cihazlar var mıdır ?

Eğer Xiaomi'nin arayüzünden şikayetçiyseniz ve stabilite beklentiniz varsa bence değişim yapmaya değer. 7 Plus'ın ekranı HD+ değil FHD'dir bu arada. Çözünürlük açısından pek fark yok fakat AMOLED-IPS farkı var. Bir de Apple daha kapalı bir platform. Eğer Android'de aktif bir şekilde apk, müzik indirme uygulamaları vb. şeyler yüklüyorsanız afallayabilirsiniz. Bu iki faktör haricinde her türlü Apple tercih etmenizi öneririm.
İOS tecrübem olmuştu ilk çıkan SE modelinde,kapalı platform sıkıntı yaratmayacaktır.
Bunlardan ziyade beni kararsız bırakan ; tam ekran olmaması,hızlı şarj eksiği,ve daha eski cihaz olması.

Bütçeniz nedir?
Biraz araştırdım piyasayı garantisiz ve kozmetik olarak kasasında çizik vs olanlar 2.300-400 TL civarında satılıyor.Benim cihazım 8 ay garantili ve sıfır ayarında,2.700TL civarına satabilirim üstünüde düz 3K ya tamamlayabilirim kısacası.
Bu arada gündemi takip etmiyorum ama eğer Huaweinin Google sorunu devam ediyorsa onu es geçmeni rica ediyorum :D

Geri
Yukarı