Mi 9T vs Redmi Note 9 Pro

yigitcakir8

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, iki telefon arasında çok kaldım. Bu iki telefondan başka bir telefon almayacağım. Size artı yönlerini ve ekşi yönlerini sayacağım. Benim için.

Mi 9t.
Artıları: AMOLED ekran, pop-up camera, şık tasarım, daha küçük ele oturaklı, ekran üstü parmak izi.

Eksileri: Düşük boyutlu batarya (4000 mAh), Note 9 Pro'dan daha eski, ağır çekim modu olmaması, kötü gece modu.

Redmi Note 9 Pro.
Artıları: Daha büyük batarya (5000 mAh), daha yeni ve güncel, daha iyi kamera,

Eksileri: Daha düz bir tasarım, IPS LCD ekran, daha büyük ve daha kalın bir telefon.

Dediğim gibi, aralarında kaldım. Sizler ne diyorsunuz? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Redmi Note 9 Pro.
Artıları: Daha büyük batarya (5000
Mi 9T kamera olarak daha iyi. AMOLED ekran yüzünden aradaki batarya farkı kağıt üzerinden daha az etki eder.

Bu modelleri ne kadara buldun?

Merhaba, iki telefon arasında çok kaldım. Bu iki telefondan başka bir telefon almayacağım. Size artı yönlerini ve ekşi yönlerini sayacağım. Benim için.

Mi 9t.
Artıları: AMOLED ekran, pop-up camera, şık tasarım, daha küçük ele oturaklı, ekran üstü parmak izi.

Eksileri: Düşük boyutlu batarya (4000 mAh), Note 9 Pro'dan daha eski, ağır çekim modu olmaması, kötü gece modu.

Redmi Note 9 Pro.
Artıları: Daha büyük batarya (5000 mAh), daha yeni ve güncel, daha iyi kamera,

Eksileri: Daha düz bir tasarım, IPS LCD ekran, daha büyük ve daha kalın bir telefon.

Dediğim gibi, aralarında kaldım. Sizler ne diyorsunuz? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Custom ROM atarım diyorsan Mi 9T al geç. Mi 9T Global sürümde MIUI 12.1.4'te kaldı, muhtemelen 12.5 almayacak.

Mi 9T kamera olarak daha iyi. AMOLED ekran yüzünden aradaki batarya farkı kağıt üzerinden daha az etki eder.

Bu modelleri ne kadara buldun?

Fiyat açısından düşünmenizi istemiyorum hocam. Hangisi daha iyi gibi kıyaslama olarak. Ama mi 9T 3.500 TL fiyatlarına bulunabilirken Redmi Note 9 Pro 4.700 TL civarlarında. Ama dediğim gibi fiyat açısından önemi yok.
Custom ROM atarım diyorsan mi 9T al geç. Mi 9T global sürümde MIUI 12.1.4'te kaldı, muhtemelen 12.5 almayacak.

Custom ROM'lardan çok anlamıyorum telefonuda mahvetmek istemiyorum yapamazsam. Bir de MIUI arayüzü çok hoşuma gidiyor. O yüzden Custom ROM atmam.

Mi 9T kullanıyorum. Ağır çekim olmaması diye bir durum yok. Ayrıca kamera için GCAM kullanman durumunda zifiri karanlıkta bile harika resim çekebiliyorsun. 9T her türlü daha üstün bir telefon. Tek sıkıntısı Xiaomi güncelleme desteğini bıraktı. Ama sorun değil, taş gibi telefon.

Screenshot_2022-05-05-20-46-26-839_lockscreen.jpg

Mi 9T kullanıyorum. Ağır çekim olmaması diye bir durum yok.

Yanlış biliyormuşum teşekkür ederim.
Mi 9T kullanıyorum. Ağır çekim olmaması diye bir durum yok. Ayrıca kamera için GCAM kullanman durumunda zifiri karanlıkta bile harika resim çekebiliyorsun. 9T her türlü daha üstün bir telefon. Tek sıkıntısı Xiaomi güncelleme desteğini bıraktı. Ama sorun değil, taş gibi telefon.

Eki Görüntüle 1379244

Bir de batarya hakkında bilgi verebilir misiniz? 1 gününüzü çıkartıyor mu, oyun oynuyorsanız oynarken ne kadar şarj yiyor. Bu deneyimlerinizi de paylaşırsanız mutlu olurum.

Yanlış biliyormuşum teşekkür ederim.

Bir de batarya hakkında bilgi verebilir misiniz? 1 gününüzü çıkartıyor mu, oyun oynuyorsanız oynarken ne kadar şarj yiyor. Bu deneyimlerinizi de paylaşırsanız mutlu olurum.
Ortalama bir bataryası var. 2.5 senelik hor kullanımım sonrası batarya sağlığı %76'ya düşmüştü. 3 ay önce 150 küsür liraya deji batarya alıp taktım. Ben telefonumu sadece sosyal medyada ve genel olarak az kullanıyorum. 4 saatlik ekran süresiyle tam 2 günlük kullanım süresi alıyorum. Batarya konusunda üzecek bir telefon değil kesinlikle.

Dosya Ekleri

• gsmarena_324 (2).jpg
    gsmarena_324 (2).jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20220506_002658.jpg
    IMG_20220506_002658.jpg
    43,4 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20220506_002714.jpg
    IMG_20220506_002714.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20220506_002724.jpg
    IMG_20220506_002724.jpg