Custom ROM Recovery Mi 9T'ye TWRP'den EvoX flashlarken "Failed to mount '/system_root' (Invalid argument)" hatası

DryreL

Kilopat
Yer
İstanbul/Köln
Daha fazla  
Meslek
Dijital Oyun Tasarımı
Merhaba,

Android cihazıma TWRP ile ROM yükleyecektim fakat bu hatayı aldığımdan dolayı kuramıyorum.
  • Fastboot ile TWRP yüklendi.
  • Format data yapıldı.
  • Ext4 ve ExFAT'a geçirmeyi denedim.
Magisk gibi dosyaları flaşlayabilirken sadece ROM flaşlayamıyorum.

Telefon: Xiaomi Mi 9T (raphael)
ROM: Evolution X

hata.jpg

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Android cihazıma TWRP ile ROM yükleyecektim fakat bu hatayı aldığımdan dolayı kuramıyorum.
  • Fastboot ile TWRP yüklendi.
  • Format data yapıldı.
  • Ext4 ve ExFAT'a geçirmeyi denedim.
Magisk gibi dosyaları flaşlayabilirken sadece ROM flaşlayamıyorum.

Telefon: Xiaomi Mi 9T (raphael)
ROM: Evolution X

Eki Görüntüle 2161658

Şimdiden teşekkürler.

Başka recovery denediniz mi?
Mesela OrangeFox.

Başka recovery denediniz mi?
Mesela OrangeFox.
Az önce yorumlarda bunu gördüm:

Bir de Telegram kanallarında TWRP'yi güncellemişler. Bende Android 13 evoX yüklüydü, şimdi Android 14'e geçireyim derken TWRP de güncellenmem gerekiyormuş. Bunları yaptım.

Okuduğuma göre OTG veya PC'den sideload yapın diyor. TWRP ile ROM kurmayı denedim "failed to mount" hataları almaya devam ediyorum. Ama en azından bu sefer TWRP ile progress bar sonuna kadar ilerlemeye başladı.

Ben de dedikleri gibi sideload yapayım dedim. Şu an OS yüklü değil o nedenle TWRP içerisindeki sideload seçeneğini seçtim. Bilgisayarım da sideload olark gördü. adb sideload dosyaadi.zip komutuyla yüklemeyi denedim ama bu hata alıyorum:

sideload-error.jpg

---

Çözüm:

Son zamandan bu zamana ne kadar çok değişmiş. Android 14 kurmak için 3-4 saat kendim uğraştım, olmayınca Telegram'dan birine yazdım, sayesinde çözdüm.

@itzdfplayer (Telegram) -> Bana yardım eden arkadaş
1712505124666.png

1. si TWRP eski kaldığından dolayı kurulmuyordu. EvoX 14'e özel TWRP kuruluyor. Buradan format data yapıyorsunuz. OrangeFox veya TWRP içinden yapmanız bazı şeyleri bozuyormuş. Format data'yı bunlardan yapmamamı söyledi.

2. si Fastboot ile supersu_empty.img adlı dosyayı flaşladım.

fastboot wipe-super super_empty.img

Bana dedi ki, Magisk 26 üstü sürümler artık recovery içerisinden zip ile flaşlanamıyor, bunu kullan dedi.

1712505635178.png

1712505241546.png

3. sü OrangeFox'un editlenmiş recovery'sini verdi. Android 14 sürümü için en güncel ve kurulumu doğru yapan recovery buymuş. (dipnot: format data'yı buradan yapmıyorsunuz).

4. sü davinci için evoX geliştirilmesi başka birisi tarafından devralınmış. En günceli için bu Telegram kanalını söyledi.

5. si OrangeFox Recovery içerisinden ROM'u kurdum.
Reboot atacağınız zaman "No OS Installed" gibi yanıltıcı bir ibare olabiliyor, ona aldırmadan reboot atın, EvoX logosunu gördüğünüzde iş tamamdır.

Not: Dosyayı atmak için USB kablosuyla PC'ye bağlamıştım ama bir türlü Bilgisayarım kısmında telefon hafızası çıkmıyordu. ADB Sideload yapmayı denedim bazı hatalar aldım, onu da yapamadım. Ben de gittim USB flaş belleğin içine dosyaları attım, bir de OTG aldım, sırf o sayede dosyaları recovery'de ulaşabilip ROM'u kurdum.

Diğer bir husus da siz partition'ları ne olur ne olmaz diye (data'yı), EXT4'e alın. Eğer öyleyse bile tekrar formatlayın. Bazı şeyler corruptlanabiliyor. System'i EXT4 veya F2FS'de bırakın.

Dosyalar için dediğim gibi Telegram'a gelmeniz lazım, en günceli hep orada paylaşılıyor. Sevgiler.

1712505594422.png
1712505711978.png
1712505723865.png

Ben de kendisine çok yardımcı olduğu için 5$ bağış yaptım.
1712505757223.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı