Mi Band 7 vs 6

Odios01

Hectopat
Merhaba. Yakın zamanda Mi Band 7 tanıtıldı, zaten biliyorsunuz. Ancak daha çok sporculara özel gibi ve biraz daha pahalı. Düz modeli (NFC'siz olan) 600 TL. 37 dolar mıydı neydi. Ben daha çok sağlık için alacağım. 7 sanki daha iyi gibi geldi bana ama 6'da birçok ihtiyacımı karşılayacak gibi. Çok kararsızım :D. üstüne biraz daha ekleyip, 7 mi almalıyım yoksa "biraz" pahalı olduğu için 6 mı?

Ölçümleri yeterince tutarlı olmuyor. Tek odak noktanız buysa memnun etmez. Daha kaliteli sensörler kullanan akıllı saatlere yönelmek gerek.
Aslında evet, tek odak noktam genelde sağlıktır. Bir de saatlere karşı bir zaafım var yani hem saate bakmalık hem içindeki şeyleri kullanmak için alacağım. Spor kısmını pek kullanmayacağım.
İsterseniz kaliteli sensörü olan akıllı bileklikleri önerirseniz sevinirim.

Aslında evet, tek odak noktam genelde sağlıktır. Bir de saatlere karşı bir zaafım var yani hem saate bakmalık hem içindeki şeyleri kullanmak için alacağım. Spor kısmını pek kullanmayacağım.
İsterseniz kaliteli sensörü olan akıllı bileklikleri önerirseniz sevinirim.
Her şeyde olduğu bu sektörde de biraz kesenin ağzını açmak gerekiyor hocam. F/P olarak Amazfit GTR ve GTS serilerine bakabilirsiniz. Onun haricinde Huawei/Honor, Samsung, Oppo gibi dünya devi markaların aksesuarlarına bakabilirsiniz. iPhone kullanıcısı iseniz tek çıkar yol Apple Watch'lar oluyor ama fiyatları aldı başını gitti. Android'se bu dediklerimi önerebilirim.

Peki sağlık için alınır mı? Sağlıktan kastım; Kandaki oksijen, kalp atış hızı vs. o tür şeyler için.
Band serisinde sensörler genel olarak pek sevilmiyor. Fakat Band 7'de bu durum düzeltilmiş olabilir. Bilmiyoruz. Yine de kaliteli sağlık verileri için bütçeyi yukarı çıkarmanız gerek. Ha Band 6 ile 7 arasındaki fark ne derseniz benim fark ettiğim sadece kandaki oksijen ölçümünün 7/24 olması galiba.

Her şeyde olduğu bu sektörde de biraz kesenin ağzını açmak gerekiyor hocam. F/P olarak Amazfit GTR ve GTS serilerine bakabilirsiniz. Onun haricinde Huawei/Honor, Samsung, Oppo gibi dünya devi markaların aksesuarlarına bakabilirsiniz. iPhone kullanıcısı iseniz tek çıkar yol Apple Watch'lar oluyor ama fiyatları aldı başını gitti. Android'se bu dediklerimi önerebilirim.
Band serisinde sensörler genel olarak pek sevilmiyor. Fakat Band 7'de bu durum düzeltilmiş olabilir. Bilmiyoruz. Yine de kaliteli sağlık verileri için bütçeyi yukarı çıkarmanız gerek. Ha Band 6 ile 7 arasındaki fark ne derseniz benim fark ettiğim sadece kandaki oksijen ölçümünün 7/24 olması galiba.
Honor band 6 saat/bileklik buldum. Bunun için ne dersiniz? Sensörleri iyi midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı