Çözüldü Mi cihazın bölgesi nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

364809

Kilopat
Makaleler
1
Cihazımın bootloader kilidi açık. Güvenceye almak için kendi mi hesabımı eklemeyi düşünüyorum ama cihaz bölgesinden emin değilim.

Daha önce Çin cihazına global ROM kurup bl kitlediğim zaman hata veriyor ve açılmıyordu. Mi hesabim cihaza ekli olmadığı için EDL mod ile zar zor kurtardım. Bu cihazda onu da yapamam maalesef.

Model: M1803E1A.
MIUI: 12.0.3.0 qeamıxm.

Ya da cihaz kilidi açıkken mi hesabımı bl için nasıl ekleyebilirim bilen var mı?

Çözüm
1708028601957.png

Çin cihazı olduğunu öğrendim.

Ek olarak sadece siteye güvenmek olmaz.

• Model numarası sonunda "G" yazıyor ise cihaz global cihazdır. "A" yazıyor ise global cihaz değildir, farklı bir bölgeye aittir.
  • Mi kendi sitesine cihazınızı kontrol ettirin, global değil ise site belirtiyor.
  • Son olarak attığım site ile de tam bölgesini öğrenip romunuzu flashlayabilirsiniz.
3310 cihazın IMEI numarasını yazarsam cihaz 3310 mu olacak?
e-Devlet üzerinde öyle görüneceği kesin.
Bilmediğin konulara cevap yazma.
IMEI atılmışsa cihaz bölgesi bulmak için Orijinal IMEI bilmek önemli zira bazı cihazlarda farklı bölgeye ait ROM yüklenince model ve MIUI numarası değişmekte bu da cihazın orijinal bölgesini tespit etmeyi zorlaştırmakta.

Son düzenleme:
Ne saçmalıyorsun?
3310 cihazın IMEI numarasını yazarsam cihaz 3310 mu olacak?
Bilmediğin konulara cevap yazma.

Saçmalamıyor. Siz bilmiyorsunuz sanırım. 3310 cihazın IMEI'si atılırsa evet, cihaz 3310 olarak görünür. Başka ne görünecekti?

1708028601957.png

Çin cihazı olduğunu öğrendim.

Ek olarak sadece siteye güvenmek olmaz.

• Model numarası sonunda "G" yazıyor ise cihaz global cihazdır. "A" yazıyor ise global cihaz değildir, farklı bir bölgeye aittir.
  • Mi kendi sitesine cihazınızı kontrol ettirin, global değil ise site belirtiyor.
  • Son olarak attığım site ile de tam bölgesini öğrenip romunuzu flashlayabilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı