Recovery Mi Flash başarılı olmasına rağmen Fastboot modunda takılı kaldı

Böyle durumlar işletim sistemi yuklenmeyince oluyor en iyisi TWRP'ya da OrangeFox ile recovery ROM ile yükleme yapmak Fastboot roma göre daha küçük boyutlu oluyorlar bir de ROM klasörü C diskindemi ROM klasörünün yazısı küçük harfler ile mi yazılı ama dediğim gibi deneyin büyük ihtimalle çözülür sorununuz.

Evet geçenlerde brick olan Xiaomi Redmi Note 8 cihazımı TWRP ile stock ROM kurup kurtarabildim. En iyi yöntem bu sanırım.

Böyle durumlar işletim sistemi yuklenmeyince oluyor en iyisi TWRP'ya da OrangeFox ile recovery ROM ile yükleme yapmak Fastboot roma göre daha küçük boyutlu oluyorlar bir de ROM klasörü C diskindemi ROM klasörünün yazısı küçük harfler ile mi yazılı ama dediğim gibi deneyin büyük ihtimalle çözülür sorununuz.

Ben Mi Flash'tan başka nasıl kurulum yapıldığını bilmiyorum maalesef sizin de vaktinizi çalmak istemem bu anlattığınız olayı anlayabileceğim bir forum linki veya anlatım videosu var mı?

YouTube'a yazarsanız telefon modelinize göre bulabilirsiniz OrangeFox daha iyi bana göre.

Desteğiniz için teşekkür ederim sonucunu merak edenler için foruma yazacağım ayrıca bu TWRP modunu kurduktan sonra istediğim ROM'u kurabilir miyim? Yine aynı dosyaları kullansam sıkıntı çıkarır mı?

Sizin yüklemeye çalıştığınız Fastboot ROM recovery ROM olanını indiriceksiniz.

Yüklediniz mi hocam.

Son düzenleme:
Sizin yüklemeye çalıştığınız Fastboot ROM recovery ROM olanını indiriceksiniz.

Yüklediniz mi hocam.

Hocam TWRP yüklemeyi başardım. Fakat bu sefer de bilgisayara bağladığım zaman (sanırım sistem çökmüş) telefonun dahili hafızasını görüyor(internal Storage olarak) ama içine herhangi bir dosyayı kopyalayamıyorum). Bunun yerine USB ile bağlayıp OTG kullanacağım fakat şu an elimde OTG yok bir şekilde kuzenlerimden vs. bulup atmayı deneyeceğim fakat bir sorum olacak bu .ZIP uzantılı ROM dosyasını atacağım USB'nin hangi formatını kullanmalıyım telefonun okuyabilmesi için (FAT32, NTFS vs.) ?

Hocam TWRP yüklemeyi başardım. Fakat bu sefer de bilgisayara bağladığım zaman (sanırım sistem çökmüş) telefonun dahili hafızasını görüyor(internal Storage olarak) ama içine herhangi bir dosyayı kopyalayamıyorum). Bunun yerine USB ile bağlayıp OTG kullanacağım fakat şu an elimde OTG yok bir şekilde kuzenlerimden vs. bulup atmayı deneyeceğim fakat bir sorum olacak bu .ZIP uzantılı ROM dosyasını atacağım USB'nin hangi formatını kullanmalıyım telefonun okuyabilmesi için (FAT32, NTFS vs.) ?

Evet, Technopat forumu sakinleri sorunumu çözmüş bulunmaktayım herkese teşekkür ederim. İlk önce TWRP menüsünü telefonuma yükledim daha sonra TWRP menüsünden wipe cache dalvik internal Storage vs temizledim. Daha sonra telefonu bilgisayara bağlayıp dosya aktarımı yapacaktım ki dosyayı aktaramadım ben de telefonu bilgisayara bağlayıp ADB CMD komutlarıyla dosya aktarımını başarılı bir şekilde aktardım. Daha sonra install kısmından indirdiğim dosyayı flaşlayıp telefonu yeniden başlattım ve sorunum çözüldü herkese iyi günler dilerim ve tekrardan teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı