Mi TV Box'a Gizli DNS (NextDNS) Kurulum Rehberi

Merhaba, konu yeniden canlanacak ama iyi de olur. Çok güzel bir çalışma. Teşekkür ederim. Zehir tamam da panzehir yok mu? Power off yeterli değil. Yazılımın kaldırılması da olmalı. An. 11 tabanlı Medya Player kullanıyorum, reklamlı uygulamaları açamadı. Uninstall veya o komutların iptali, silinmesi için komut gerekli. Medya Player'i titretip açıyor.

Merhaba, konu yeniden canlanacak ama iyi de olur. Çok güzel bir çalışma. Teşekkür ederim. Zehir tamam da panzehir yok mu? Power off yeterli değil. Yazılımın kaldırılması da olmalı. An. 11 tabanlı Medya Player kullanıyorum, reklamlı uygulamaları açamadı. Uninstall veya o komutların iptali, silinmesi için komut gerekli. Medya Player'i titretip açıyor.
Merhaba, rehberin sonlarına doğru devre dışı bırakma komutu mevcut.

Üstat yazımda belirttim. Off komutu değil, kurulum komutlarının kaldırılması. Kurulumun makinedan silinmesi.
Herhangi bir yazılım kurulumu yapmıyoruz ki hocam, yapılan işlem sadece DNS ayarlarını değiştiriyor ve off komutu onu devre dışı bırakıyor. Uygulamaların hata verme sebebi başka bir şey olabilir belki.. Bununla alakalı daha detaylı bir temizlik bilmiyorum malesef.

Arkadaşlar, bende bu yöntem ile mi box cihazıma kurulum yaptım, ücretsiz nextdns kullanıyorum kullanan varsa eğer rectv uygulamasında çok donma sorunu yaşıyorum benzer sorun yaşayan var mı? Mibox Nextdns için ince ayar varsa paylaşır mısınız?

pc laptop a kablo bağlayın- ya da wifi bağlıysanız; denetim masası-ağ ve paylaşım merkezi-sağda kablo ise kablo wifi ise wifi bağlantıyı görürsünüz. Tıklayın, aşağıda özellikler içinde ıpv4 bölümüne girin aşağıdaki dns bölümüne rakamlı 90- başlayanları yazıp kaydet kapat, sonra ıp6 açıp aşağıda ki dns adreslerine rakam ve yazılı olanları girip kaydet kapat-
sonra modem kapa aç tamam. box a ne ile bağlanıyorsanız onu yapın ki ben kablo ile bağlandığımdan; modemden pc ye network kablo takıp onun üzerinden yaptım. Modeminizi bilmiyorum ben sol zte modem kullanıyorum bu v4-v6 vs tam yok kısıtlı erişimli modem bu nedenle; laptop üzerinden daha sağlıklı oluyor

Buraları tam anlayamadım daha açık yazar mısınız. Bunları telefona yazıyorum ama hep bad erguman gibi birşey çıktı..

Aşağıdaki komutları sırası ile giriyoruz.
settings put global private_dns_mode hostname
settings put global private_dns_specifier Mi--Box--S-123456.dns.nextdns.io
(Not: ikinci kodda bulunan 123456 kısmı sizin 6 haneli NextDNS ID'niz olacak, ID'den önceki - ile ayrılan kısım ise cihaza vereceğiniz isim)(-- boşluk bırakır.)

Gerçekten çok güzel bir rehber ve kaynak olmuş, öncelikle teşekkür ederim. Ekleme yapmak istediğim bir husus olacak. Rehberinizde "adb connect 192.168.1.X" yazdığınız yerlerde klasörde iken ".\adb connect 192.168.1.X" (başına .\ olacak şekilde) yazmak gerekiyor aksi halde ADB çalışmıyor. Kodların bu şekilde düzenlenmesi gerek.

Buraları tam anlayamadım daha açık yazar mısınız? Bunları telefona yazıyorum ama hep bad erguman gibi bir şey çıktı.

Aşağıdaki komutları sırası ile giriyoruz.
Settings put global private_dns_mode hostname
Settings put global private_dns_specifier Mi--Box--S-123456.DNS. NextDNS. IO
(Not: İkinci kodda bulunan 123456 kısmı sizin 6 haneli NextDNS ID'niz olacak, ID'den önceki - ile ayrılan kısım ise cihaza vereceğiniz isim)(-- boşluk bırakır.)

ADB Shell aşamasını atlamışsın sanırım, ADB Shell'e bağlamazsan kodlar çalışmaz. Ya da yukarıdaki yorumda da belirttiğim gibi ADB'ye hiç bağlanamamışsın.

İllaki "settings put global private_dns_specifier Mi--Box--S-123456.dns.nextdns.io" şeklinde olmak zorunda değil. "settings put global private_dns_specifier dns.adguard-dns.com" şeklinde de olabilir. Önemli olan bir dns sağlayısı olsun yeter. Reklam derdiniz yoksa orasını one.one.one.one de yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı